Erken rezervasyon indirimli tatil için yaz sezonu başlamadan önce otel rezerve etmek anlamına geliyor. Herkesin yılda bir defa da olsa gitmek istediği yaz tatilinde bütçenin verimli kullanılması, ucuz tatil yapması ve müsaitlik sorunu yaşanmaması için erken rezervasyon mutlaka takip edilmesi gereken bir dönem. Eğer tatil yapmak istiyorsanız yüksek fiyatlarla ve boş yer kalmayan otellerle karşılaşmamak için erkenden tatil rezervasyonu yapmak gerekiyor. Böylece hem ucuz tatil yapabilir hem de istediğiniz otelde boş oda bulabilirsiniz.

Erken rezervasyon otelleri her yıl olduğu gibi 2018 yılında da %50’ye varan indirim oranları sunuyor. Bu indirimler genel olarak Kasım ayının sonundan Mayıs ayının sonuna kadar geçerli oluyor. Ancak en önemli nokta indirimlerin asla sabit kalmasının garanti olmadığını bilmek çünkü sezona yaklaşıldıkça indirimler azalıyor. Aslında bu durum otellerin erken rezervasyon kapasiteleri azaldıkça indirim oranları düşüyor olarak da görülebilir. Sonuç olarak ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar karda olursunuz.

Erken rezervasyon 2018 yılında da geçen yıllarda olduğu gibi çeşitli online seyahat sitelerinin indirim kampanyaları ile hızlı devam ediyor. Şimdiden %50’ye varan indirimlerden faydalanan tatilciler var. Çünkü erken rezervasyon dönemi çeşitli aralıklara bölünmüş durumda. Örneğin Kasım-Aralık aylarında gerçekleşen ilk aralık en yüksek otel indirimlerinin gerçekleştiği zaman aralığı denilebilir. Eğer mümkün olan en yüksek indirimlerle en fazla otel seçeneği istiyorsanız ilk indirim aralığını özellikle kaçırmamanız gerekiyor.

Erken rezervasyon nasıl yapılır?

Erken rezervasyon yapmak için en kolay ve hızlı seçeneklerin başında online tatil siteleri geliyor. Herhangi bir erken rezervasyon sitesine girerek istediğiniz bölge, konaklama tarihleri, konaklayacak kişi sayısı gibi seçenekleri belirleyerek arama yapabilirsiniz. Böylece sizin seçtiğiniz özelliklere en uygun oteller fiyat seçenekleriyle birlikte karşınıza çıkacaktır. Bu oteller arasında eğer beğendiğiniz ve rezervasyon yaptırmak istediğiniz bir otel olursa 2-3 aşamada kolayca halledebilirsiniz. Eğer tüm bunlarla zaman kaybetmek istemiyorsanız Tatil.com sitesinin çağrı merkezi seçeneği de mevcut.

Erken rezervasyon nerelerde geçerlidir?

Genel olarak erkenden yapılan rezervasyonlar deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler tarafından gerçekleştiriliyor. Ancak kayak tatili, dağ evi ve tatil köyü gibi aslında tatille ilgili her kategoride erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Önemli olan dönemleri iyi takip edebilmek ve en yüksek indirimler varken erkenden rezervasyonu yaptırabilmek. En önemli erken rezervasyon (early booking) dönemi olan ve Kasım-Mayıs arasında süren deniz tatil dönemi için Akdeniz ve Ege bölgelerinde oteller bulabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikSaklama Rehberi
Sonraki İçerikDoğada Ayı İle Karşılaşmak
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.