Atıcılık; silahlarla yapılan ve genellikle hareketli haldeki bir hedefi vurma üzerine inşa edilen uluslararası bir spor dalıdır. Silah aracılığı ile merminin hedefe ulaştırılması olarak da ifade edilebilecek olan atıcılık sporu ilk etapta Kuzey Avrupa’da ortaya çıkmış ve sonrasında bütün dünyaya yayılmaya başlamıştır. Ülkemizde de son yıllarda artan oranda ilgi görmeye başlayan atıcılık sporu silahlara olan ilginin fazla olması nedeniyle de ciddi manada önem kazanmıştır. 

Olimpiyatlarda bir spor dalı olarak da kabul edilen atıcılıkta çeşitli dallarda gerçekleştirilir. Havalı tüfek, havalı tabanca ve kurusıkı gibi silahlarla gerçekleştirilebilen atıcılık sporuyla ilgili detaylı bilgilere gelin hep beraber bakalım!

Havalı Tabanca ile Atıcılık

Olimpiyatlarda havalı tabanca müsabakaları tek elle 10 metreden bir havalı tabanca yardımı ile hedefi vurmayı içerir. Kişinin talebine göre sol veya sağ elle yapılabilen bu sporda kullanılan silahlar 950 ila 1100 gr aralığındadır. Havalı tabancalar ile atış talimleri yapabilir veya hobi amaçlı kullanabilirsiniz. Ayrıca havalı tabanca ile kendi atışlarını geliştirmek için bir nesneye atış yapanlar da oldukça fazladır. Havalı tabancalar genellikle Co2 yani havalı tabanca tüpü diye tabir ettiğimiz tüp ile çalışmaktadır. Bu yüzden bu tüpler bittikçe yenisini ekleyerek atışlarınıza devam edebilirsiniz. Şekil olarak klasik havalı tabancalardan farklı olan müsabaka tabancaları ile aynı prensipte çalışan havalı tabancaları kampseti.com’dan satın alabilirsiniz.

Havalı Tüfekler ile Atıcılık

Olimpiyatlarda bir müsabaka çeşidi olan havalı tüfekler ile atıcılık bilinen manadaki havalı tüfekler ile 10 metreden hedefin vurulmasının amaçlandığı spor dalıdır. Namlu boyu 42,5 cm olan ve namlu çapı 12 mm olan havalı tüfekler yaklaşık 4000 ila 5500 gr ağırlığındadır.  Bu tüfeklerde mermi çıkış hızı 170 ile 175 m/s arasında değişkenlik göstermektedir. Havalı tüfekler ile de atıi talimleri yapılabilir hatta daha çok avcılık ile uğraşanla herhangi bir canlıya atmak istemeyenler için havalı tüfekler en iyi tercihtir. Havalı tüfekler de kendi içinde 3 e ayrılmaktadır. Bunlar namludan kırma havalı tüfekler, alttan kurma havalı tüfekler ve pcp havalı tüfeklerdir. Havalı tüfeklerin en özel modellerine kampseti.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Airsoft Silah İlgi Çekiyor!

Atıcılık sporlarının gün geçtikçe ilgi çekmesi bir yana ülkemizde Airsoft ile ilgilenen sayısı da gitgide artmaktadır. Bu nedenle Airsoft silahlara olan ilgide de ciddi bir artış gözlemlenmiştir. Kendine has bir mermisi olan ve bu merminin dağılması. Nedeni ile insan sağlığına çok ciddi bir zararı olmayan Airsoft silah daha çok eğlence silahı olarak kabul edilir. Airsoft diğer havalı tüfek modellerine göre daha gerçekçi durmaktadır. Airsoft tamamen bir hobi silahıdır. Gruplar halinde airsoft oyunu bu silahlar ile oynanmaktadır. Airsoft silah modelleri ise AEG, kurmalı, Gaz geri tepmeli ve Co2 ile çalışan olmak üzere dört farklı modeli vardır. Siz de eğlence amacı ile bir Airsoft silah satın almak istiyorsanız sizin için en doğru tercih kampseti.com olacaktır!

En Özel Ürünler Kampseti.com’da!

Silah dendiğinde akla gelen her ürün ve modeli kampseti.com adresinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen silah üreticilerinin üretmiş olduğu ürünleri siz değerli silah severlerle buluşturan kampseti.com sayesinde bütçenize ve zevkinize en uygun silahları bulabilirsiniz.

Kampseti.com adresinizden dilediğiniz silahı satın almak istediğinizde silahla ilgili bilgisi çok geniş olan kampseti.com uzmanları ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Taleplerinizi en iyi şekilde algılayarak ihtiyacınıza en uygun silahları tespit etmenize yardımcı olacak uzmanlar aynı zamanda fiyat – performans açısından da oldukça iyi silahlar satın almanızı sağlayacaktır. Havalı tabanca, havalı tüfekler ve airsoft silah konusunda daha detaylı bilgi için hemen kampseti.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.