Merhaba arkadaşlar. Bu hafta sonu evde boş oturmak yerine iş yerinden iki bisikletli arkadaş ile Belgrad Ormanına gitmeye karar verdik. Pazar günü sabah 7.30’da buluşup yola koyulmak üzere sözleştik.

Belgrad Gidişi

Ben, bir arkadaş ile Mecidiyeköy‘de buluşup Sanayi Mahallesi‘nden diğer arkadaşı almak üzere yola çıktık. Sonrasında da Belgrad Ormanı’na doğru yola koyulduk. Trafik bir yandan inişli çıkışlı yollar bir yandan baya zorlayıcı olsa da yaklaşık 1 saatte ormana girmeyi başardık.

Kondisyonun Önemi

En Önemlisi Kondisyon

Ben yaklaşık 4 aydır bisiklete biniyorum. Bir diğer arkadaş yaklaşık 6 aydır biniyor. 3. arkadaş ise 3 – 4 sefer biniyor bisiklete. Yani kondisyonu yetersiz. Gidiş yolunda karşımıza önemli yokuşlar çıkıyor ve bazıları önemli derecede zorlayıcı oluyor elbette. Öncü arkadaş mesafeyi açsa da ben arkada diğer arkadaş ile arayı açmadan pedallamaya devam ediyorum. Nitekim özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgeleri ve uzun yokuşları saymazsak güzel bir yolculuğun ardından tabelayı görüyor ve içeriye giriyoruz.

Belgrad Ormanı Giriş Tabelası

Neden Belgrad’a Geldik?

Belgrad’a gelme nedenlerimizi şöyle sıralayabilirim.

  • Aktivite
  • Spor
  • Temiz hava
  • Bisiklete binme

Tüm amaçlarımızdan haz aldığımızı söyleyebilirim. Yaklaşık 35 kilometre bisiklet pedalladık. Mis gibi orman havası aldık. Bunun üstüne ormanda mis gibi kahve içtik ve yanında boyoz ile simit yedik. Birkaç saat ormanın içerisinde oturduktan sonra Bahçeköy merkeze çay içmeye de inmeyi ihmal etmedik. Hani derler ya “Bir çay içeyim de hararetimi alsın.”. Tam olarak böyle oldu işte.

Dönüş ve Yaşananlar

İkişer bardak çay içerek hararetimizi gidererek dönüş yoluna koyulduk. Bu arada sabah 7.50 gibi sanayiden çıktık ve 8.40 gibi ormandaydık. Saat 11 gibi Bahçeköy merkeze inerek çayımızı içtik ve 12.00 gibi de oradan çıktık. Yolun yarısına kadar ben öncülük ettim ve hafif tempoda ekibi bir arada tuttum. Yaklaşık 1 saatlik bir dönüş yolu sonrası da eve girmiş olduk.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki oldukça zevkli oluyor. Bisiklete biniyorsunuz, orman havası alıyorsunuz, kahvenizi yudumluyorsunuz ve daha birçok haz. Ormanın ilk başladığı noktada o mis gibi orman kokusunu aldığımda beni burada bırakın, burada Orman Office çalışayım dedim açıkçası. 🙂

Umarım yakın zamanda tekrarlarız bunu.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.