Doğayla iç içe olup doğanın verdiği nimetlerin farkına varan insanlar asla ondan vazgeçemezler. Hatta sürekli doğanın peşinden koşarlar. Karşılıksız gibi görünse de onlar doğadan mutluluk, sevgi ve daha bir sürü hediye alırlar.

Yedigöller Nerede? Yedigöller Kamp Alanı

Yedigöller nerededir sorusuyla başlayalım. Bolu sınırları içerisinde yer alan Yedigöller, adından da anlaşılacağı gibi yedi farklı gölden oluşmaktadır. Büyükgöl, Seringöl, Sazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Nazlıgöl, ve İncegöl olmak üzere yedi farklı gölün bir araya geldiği doğanın muazzam bir armağanı olan Yedigöller eşsiz güzelliğiyle doğaseverlerin uğrak yerlerinden birisi konumundadır.

Yedigöllerin deniz seviyesinden yüksekliği 900 metre civarındadır. Bolu il merkezine yaklaşık 42 kilometrelik bir mesafede yer alıyor.

Yedigöller Genel Özellikleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi Yedigöller yedi farklı heyelan gölünün bir araya gelmesinden oluşuyor. Bunların en büyüğü ise Büyükgöl. Büyükgölün en derin noktası 15 metre civarında. Yedigöller Milli Parkı’nın etrafında Bungolawlar, kamp alanları, karavan parkları bulunmaktadır. Ayrıca etrafta mangal bölümü, tuvaletler gibi ihtiyaç bölümleri de bulunmaktadır.

Yedigöller Ulaşım Nasıl Sağlanır? Yedigöller’e Nasıl Gidilir?

Şehir dışından gelenler için genel ulaşım Ankara-İstanbul çevre yolunun 152. kilometresinde yer alan yol ayrımı ile ulaşım sağlanıyor. Yani D100 karayolunun Yeniçağa yol ayrımında giriş yaparak Yedigöller’e ulaşmanız mümkün.

Yol yapım çalışmaları sürmesine rağmen yolun büyük bölümü bozuk durumda. Yine şehir merkezinden servislerle ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Yedigöller’e ulaşım İstanbul baz alınırsa yaklaşık 4-5 saat sürmektedir.

Yedigöller Konaklama Seçenekleri

Yedigöller’de konaklamak için birçok seçenek bulunmakta. Misafirhaneler, karavan parkları, kamp alanları ve Bungalowlar bunlardan bazıları.

Yedigöller Kamp Alanında konaklamak için 15-20 tl gibi bir ücret ödemek durumundasınız. Bungalowlarda ise ortalama fiyat 100 tl civarında.

Yedigöller Resim Galerisine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6 YORUMLAR

  1. 2 yıl önce bir haftalık güzel bir kamp yapma imkanım olmuşu Yedigöller’de. İmkanı olan herkese kesinlikle tavsiye ederim.

  2. Bolu’nun doğal yerleri çok harika. Gitmeyenler için rotasını bu sene Bolu’ya yöneltebilirler pişman olmayacaklar 😉

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.