Kimisine doğayı sesler çağrıştırır, kimisine de renkler. Benim için renkler doğanın kendisini bana en güzel ifade ediş aracıdır. Kırmızı, yeşil ve mavi renklerinden türeyen sayısı renk tonu arasında en çok beni cezbeden çoğu kimseler tarafından doğanın simgesi olarak kabul edilen yeşil rengidir.

Evimin duvarında her zaman emekli olduğumda hayatımın geri kalanını sevdiklerimle birlikte mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamak istediğim yeşil tonlarını görmek hatta bana ağaçları hatırlatacak kahverengi tonlarıyla uyanmak beni her zaman mutlu eden hayaller arasında yer almıştır.

Peki hangi boya renkleri ister ev, ister iş, ister okul isterseniz de herhangi bir yerde olsun; bulunduğunuz ortamda kullandığınız hangi boya renkleri size doğayı çağrıştırabilir? O ortamda bulunduğunuz her anınızda doğayla bütünleştiğinizi hissederek stresi yenmeyi başarabilirsiniz? İşte sizin için en güzel 5 boya renk seçeneğini derledim!

Yeşil boya renkleri

Yeşil renk her zaman ilk akla geldiği gibi doğanın ve baharın simgesidir. İnsana ahenk, huzur, doğayla uyum ve bir nevi anlayış aşılar durur. Hatta güven bile verir. Mesela bankaların logoları genellikle neden yeşil ya da tonlarıdır hiç merak ettiniz mi? İşte güven verdiğinden hatta huzur verdiğinden hatta ve hatta doğallığı bilinçaltında mesaj olarak ilettiğinden dolayı. Bu yüzden doğayla iç içe bir boya renkleri dekorasyonu için yeşil olmazsa olmazlardandır diyebiliriz.

Mavi boya renkleri

Gökyüzü ve oldukça geniş ufukların simgesi olan mavi boya rengi sayısız tonları ile birlikte size muhteşem bir his aşılayabilir. Sınır tanımaz bir yaşam biçimini ve uzak bakışlı olmayı size öğretir. İçerisinde muhteşem evrensel enerjiler taşır mavi renk.

Diğer doğayı anımsatan boya renkleri

Benim kişisel tercihim olarak yeşil ve mavi boya renkleri doğal bir ortamda huzur bulmak isteyenlerin ana renk olarak kullanması gerektiğini düşündüğüm renk seçenekleriydi. Ancak tabii ki kahverengiden pembeye, menekşe morundan kırmızıya sarıya sınırsız renk kombinasyonu seçebilirsiniz. Son olarak şunu da hatırlatmakta fayda var ki beğendiğiniz boya renklerini kullanılmak üzere satın alınması gerektiği için internet üzerinden sipariş vermek üzere Biboya.com.tr sitesinde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.