Yarın kampa gideceksiniz ve küçük dostunuzu bir arkadaşınız bakacak. Fakat mamanız bitmiş. İşte size doğru köpek maması seçimi ile ilgili bilgiler.

Köpek yetiştiriciliği, özellikle evlerde insanlar tarafından bir dost yetiştirmek ve sorumluluk sahibi olmak amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Köpekler birçok noktada hassasiyet gösteren ve sağlık noktasında da insanlar kadar hassas canlılardır. Bu nedenle köpek beslenmesinde yetiştiriciler tarafından doğru köpek maması seçimi yapılmalıdır. Doğru bir şekilde seçim yapılabilmesi için beslenen köpeğin ırkı, yaşı ve fiziksel özelliklerine dikkat edilerek mama seçimi yapılmalıdır. Bu noktada Türkiye genelinde satışı yapılan mama ürünleri içerisinden besin içerikleri ve ek özellikleri ile en fazla katkı sağlayacak ürünler seçilmelidir. Genel olarak tavuk, balık, ördek, kuzu ve sığır eti kullanılan ve farklı enerji ve hassasiyet sağlayan ürünler bulunmaktadır.

Köpek Eğitimi Sayesinde Düzenli Ve Sağlıklı Bir Yaşam

Köpeklerin beslenmesi kadar önemli bir diğer noktada düzenli şekilde eğitilerek yaşamlarını stabil hale getirilmesidir. Köpek yetiştiricisi insanlar tarafından gerçekleştirilen köpek eğitimi çalışmaları kapsamında birçok farklı noktada uygulamalar bulunur. Bu uygulamaların başında köpeklerin ev içerisinde davranışlarının kontrol edilmesi için tuvalet eğitimi, yatak eğitimi, eşya kullanımı eğitimi ve ses eğitimi bulunmaktadır. Ayrıca köpeklerde kondisyon sağlanabilmesi ve hareketlerini kontrol edebilmeleri amacıyla çeviklik ve enerji eğitimleri uygulanır. Bu eğitimler için köpek ürünleri satışı yapan firmalar tarafından spreyler, engeller, tüneller, kapılar, disk, oyuncak ve yataklar satılmaktadır. Tüm bu ürünler farklı özelliklere sahip ve eğitimlere katkı sağlayan ürünlerdir.

Köpek Tasması Ve Köpeklerin Hareket Kabiliyetleri

Köpekler sürekli ev ortamı içerisinde tutulması mümkün olmayan ve hareketli canlılardır. Günlük olarak düzenli bir şekilde yürüyüşe çıkarılmaları; tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için imkan tanınması ve fazla enerjilerini üzerlerinden atmaları için oyun oynamaları gerekir. Bu işlem esnasında köpeklerin kontrol edilebilmesi için köpek tasması ürünleri kullanılır. Farklı köpek türlerine göre hassas ciltlere sahip olan tasma ürünleri çelik, deri veya halat gibi ürünlerden üretilebilen farklı ürünlerdir. Bu ürünler arasından seçim yapılırken en önemli nokta tasma ürününün köpeğin hareket kabiliyetini engellememesi ve kas yapısında sorun çıkarmayacak bir özelliğe sahip olması göz önünde bulundurulmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.