Ülkemiz coğrafi konumu gereği bir çok anlamda doğal güzelliklere sahiptir. 3 tarafının denizlerle çevrili olması, iç bölgelerde yer alan doğal güzellikler derken her alanda eşsiz güzellikleri bulunmaktadır. Bu durumda biz kamp severler için bulunmaz bir fırsat yaratıyor. Ülkemizde yer alan kamp yerleri, her anlamda eşsiz güzelliğe sahip ve bizlere iyi bir tatil geçirebilmemiz açısından da iyi bir fırsat yaratıyor.

Türkiye’nin en iyi kamp alanları sıralaması yapmak elbette zor olacaktır. Fakat biz bunlar içerisinden en uygun olanları seçmeye gayret gösterdik. Umarım sizler için seçtiğimiz kamp alanları sıralamamızı beğenirsiniz.

Türkiye’nin En İyi 10 Kamp Alanı

İşte Türkiye’nin en iyi 10 kamp alanı sıralamamız..

1. Yedigöller Kamp Alanı, Bolu

yedigoller kamp alani

Bolu sınırları içerisinde yer alan Yedigöller Kamp Alanı, doğanın bizlere sunduğu tüm güzellikleri içerisinde barındırıyor. Tam anlamıyla doğal güzelliklerden oluşan Yedigöller, deniz seviyesinden 900 metre yükseklikte. Yedigöller, 7 farklı heyelan gölünün bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bölge kampçıların uğrak noktasıdır. Her yıl binlerce kampçı, tatillerini bu bölgede geçiriyor.

Yedigöller Bölgesi’ne ulaşım kolay olsa da yolların bozuk olması ziyaretçileri biraz zor duruma sokuyor. Bölgede ister çadırınız ile isterseniz Bungalow evlerde konaklayabiliyorsunuz. Çadırlı konaklamalarda ücret ortalama 20 tl, Bungalow evlerde konaklama ise 100 tl civarında.

2. Hızır Kamp Alanı, Balıkesir

Hızır Kamp Alanı, Kazdağları
Hızır Kamp Alanı, Kazdağları

Hızır Kamp Alanı, Balıkesir’in en güzel noktalarından birinde yer alıyor. Dünyaca ünlü Kazdağları’nın eteğinde yer alan Hızır Kamp, Mehmet Alan Köyü yerlileri tarafından işletiliyor. Fiyatları da oldukça uygun. Ayrıca fiyata kahvaltı ve akşam yemeği de dahil. Ayrıca kamp alanı etrafında bir de nehir bulunuyor.

Hızır Kamp Alanı, konaklama konusunda da oldukça zengin seçeneklere sahip. İster kendi çadırınızda, isterseniz taş veya ahşap evlerde ve dilerseniz de ağaç evlerde konaklayabiliyorsunuz. İşletme rezervasyonsuz müşteri kabul etmiyor.

3. Akyaka Kamp Alanı, Muğla

akyaka kamp alani

Akyaka Kamp Alanı, Muğla ilimizde yer alıyor. Kamp yerleri içerisinde çadır ve karavanla kamp için en iyi tercihlerden biri. Bölgenin adı zaten Akyaka Orman Kampı olarak geçiyor. Harika manzarası ve hizmetiyle en güzel kamp yerlerinden biri. Çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak, wc ve elektrik gibi seçenekleri mevcut. Bölgede ateş yakılmasına izin verilmiyor.

4. Yenice Kamp Alanı, Karabük

yenice kamp alani

Karabük ili sınırlarında yer alan Yenice Kamp Alanı, ülkemizin en çok orman olan bölgelerinden biri. Eğriova Göleti etrafında konuşlanan kamp alanı, çadır kampı için oldukça elverişli. Doğayla iç içe olduğunu bu bölgede hava yazın dahi oldukça sert oluyor. Memleketimin bir ilçesi diye demiyorum ama gerçekten güzel bir yerdir. İyi bir uyku tulumu olmazsa olmazlarınızdan olmalı.

Bölgeye ulaşıma gelecek olursak da, il kültür müdürlüğü tarafından gerekli yerlere gerekli tabelalar asılmış. Fakat yolun bir bölümü oldukça bozuk. Ayrıca içme suyu bakımından da oldukça sıkıntılı bir bölge. O nedenle yanınızda su bulundurmanız iyi olacaktır.

5. Torkul Gölü, Düzce

Torkul Gölü, Düzce
Torkul Gölü, DüzceŞu ana kadar yazdığımız kamp yerleri her bakımdan özel olsa da şirinlik anlamında Torkul Gölü Kamp Alanı, oldukça güzel bir yer. Gölde sazlıklar ve nilüferler meşhur. Düzce iline yaklaşık 28 kilometrelik bir mesafede Torkul. Burada bir kamp tesisi bulunmuyor. Bu nedenle hazırlıklı gelmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır.

6. Olympos Kamp Alanı, Antalya

Olympos Kamp Alani
Olympos Kamp Alani

Antalya bölgesinde yer alan Olympos Kamp Alanı, doğal güzellikleriyle ön planda. Olympos Kamp Alanı’nda farklı işletmeler bulunuyor. Aslında bu kamp yerinin belki de en zayıf yönü bu. Ağaç evler, çadır kampı, Bungalow gibi konaklama seçenekleri bulunuyor. İsim vermiyoruz ama çadırda konaklamak bir kampçı için en iyisi olacaktır. Tavsiye çadır kampını tercih etmeniz olacaktır.

7. Karagöl Kamp Alanı, Düzce

Karagöl Kamp Alanı, İzmir
Karagöl Kamp Alanı, İzmir

İzmir sınırları içerisinde yer alan Karagöl Kamp Alanı, konum olarak mitolojiye konu olmuş bir bölgede yer alıyor. Mitolojide Tantalos efsanesine konu olan Yamanlar Dağı eteklerinde yer alan Karagöl Kamp Yeri, etrafı geniş ormanlarla çevrili ve doğal bir göle sahip.

8. Uludağ Çobankaya Kamp Alanı, Bursa

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı, Bursa
Uludağ Çobankaya Kamp Alanı, Bursa

Bursa’da yer alan Çobankaya Kamp Alanı, enfes doğasıyla dikkat çeken bir bölge. Şehre çok uzak olmayan ve işletmesi Milli Parklar Müdürlüğüne ait olan bu kamp alanı, çadır ve karavan kampı için de ideal. Sadece yaz sezonunda hizmet veren bu kamp alanı, Bursa Havalimanı’na 1 saatlik bir mesafede.

9. Borçka Karagöl Kamp Alanı, Artvin

Borçka Karagöl Kamp Alanı, Artvin
Borçka Karagöl Kamp Alanı, Artvin

Karadeniz Kamp Yerleri içerisinde önemli bir konuma sahip olan Borçka Karagöl Kamp Alanı, muhteşem yeşiliyle dikkat çekiyor. İçerisinde bir de göl bulunan bu bölgede kendinizi fotoğraf çekmekten alamayacaksınız. Çünkü bölge muhteşem doğasıyla dikkat çekiyor. Gölün çevresinde çadır kampı yapabilirsiniz. Zaten çadır kampı içinde göl kenarında özel bir alan bulunuyor. Çadırınız yoksa oradan kiralayabilirsiniz. Ücreti 50-60 tl civarında.

10. Ayder Ihlamurlaraltı Kamp Alanı, Rize

Ayder Ihlamurlaraltı Kamp Alanı, Rize
Ayder Ihlamurlaraltı Kamp Alanı, Rize

Rize’nin meşhur Ayder Yaylası içerisinde yer alan Ayder Ihlamurlaraltı Kamp Alanı, oldukça güzel bir yer. Zaten Ayder Yaylası’nda yer alıyorsunuz ve yaz aylarında yayla da olan yerliler ile kaynaşabiliyorsunuz. Öyle etrafta devamlı tulum çalan insanları görmemek içten bile değil. Bölge çadır kampı için oldukça güzel bir yer.

NOT: BENİM İLK TERCİHİM BİR BARINAK YAPIP ÖYLE KAMP YAPMAK. FAKAT BU HER YERDE MÜMKÜN OLMUYOR. BU NEDENLE HEM DOĞAYLA İÇ İÇE OLUP HEM DE ÇADIR KURABİLECEĞİNİZ KAMP YERLERİ LİSTESİ OLUŞTURDUM.

5 YORUMLAR

  1. hepsi bir birinden güzel kamp yapılacak yerler ancak aralarında bazıları diğerlerinden önce çıkıyor yedigöller ve olypos 🙂 Ama Favorim Karadeniz Bölgesi tabiki 🙂

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.