Merhaba arkadaşlar. Kış ayı geldi geçiyor bile. Bu aylarda kamp yapmak oldukça zevklidir. Nitekim kış kampı veya kar kampı sever birçok kampçı ile karşılaşabilirsiniz. Bu yazımda bunlara girmeyeceğim. Bu yazımda değinmek istediğim nokta en ucuz kamp malzemeleri ile kış kampı yapmak üzerine bir liste hazırlamak olacak. Bu liste ile birlikte en uygun fiyatlara alacağınız kamp malzemeleri ile güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Alacağınız kamp malzemesini normalde 3 farklı sınıfa ayırabiliriz. Ancak biz bunu ikiye ayıralım. Ucuz kamp malzemesi ve pahalı kamp malzemesi diyelim. Bu sınıfı iyi ayırt etmemiz gerekir. Biz bu yazımızda sizlere en uygun fiyata minimum malzeme ile kampa gitmeyi konu edineceğiz.

En Uygun Fiyata Minimum Kamp Malzemesi ile Kampa Gitmek

Minimum kamp malzemesi

Bir kamp için temel malzemeler ya da temel amaçlar bellidir. Peki nedir bunlar?

  • Çadır
  • Uyku tulumu
  • Mat (Olmasa da olur)
  • Bıçak
  • Fener
  • Kamp mutfak malzemesi

Evet yukarıda da gördüğünüz gibi bu malzemeler ile kampınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kış kampı da olsa bu malzemelerin fiyatını minimuma çekerek işinizi görebilirsiniz. Bizde bunun için sizlere hem minimum malzeme hem de minimum fiyatı göz önüne alarak gerçekleştireceğiz.

En Ucuz Çadır

Burada iki farklı çadır önereceğim sizlere. Bu iki çadır kışlık olmayabilir. Ancak fiyat performans kamp çadırı olarak işinizi görecektir.

Evolite Trip Mono Dome 2 Kişilik Çadır

Evolite Trip Mono Dome 2 Kişilik Çadır

Ürün özellikleri: Fiyatı ve performansı bakımından uygun bir çadır. Bahar ayları için ideal olsa da yine de kış aylarında korunaklı bölgelerde kullanabilirsiniz. Su geçirmez bir çadırdır. Ayrıca emsallerine göre de hafiftir. Çadırın ağırlığı 1.6 kilogramdır. Paket boyutu da 57×11 cmdir.

Ürün fiyatı: 132 TL

Ürün linki: http://www.hepsiburada.com/evolite-trip-mono-dome-2-kisilik-cadir-p-OUTBAHE-9208

Arpenaz 2 Kamp Çadırı

Arpenaz 2 Kamp Çadırı

Ürün özellikleri: Yine fiyat performans kamp çadırı olarak bahsedebileceğimiz Arpenaz 2 kamp çadırı, otomatik ve kolay kurulabilen bir çadırdır. Her ne kadar 2 kişilik bir çadır olsa da tek kişi için ideal bir çadırdır. Su geçirmezlik özelliği bulunmaktadır. Ayrıca saatte 40 kilometre rüzgara karşı dayanıklıdır. Yine korunaklı bölgelerde kış aylarında kullanabilirsiniz.

Ürün fiyatı: 89.99 TL

Ürün linki: https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-2-2-kiilik-kamp-cadiri-yeil-id_8293539.html

Şunu unutmamak gerek. Kış aylarında özellikle bazı bölgelerde hava sıcaklığı oldukça düşebiliyor. Çadır ile kuru kalırken, uyku tulumu ile bu havayı ısıtabilirsiniz.

En Ucuz Uyku Tulumu

Çadırda olduğu gibi uyku tulumunda da 2 farklı ürün önereceğim sizlere.

Savage Ys-508 -10 C Dijital Kamuflaj Uyku Tulumu

Savage Ys-508 -10 C Dijital Kamuflaj Uyku Tulumu

Ürün özellikleri: Piyasada bu fiyata bu performansı bulabileceğiniz çok fazla kamp malzemesi ve uyku tulumu bulunmamaktadır. Ekstrem de -10 dereceye kadar çıkabilen özelliği ile sizi zor durumlarda koruyabilecek olan Savage Uyku Tulumu gerçekten bekleneni fazlasıyla veriyor.

Mumya tipi uyku tulumu olan Savage Ys-508, su geçirmez özellikte olup aynı zamanda da 1.16 kg ağırlığıyla da dikkat çekmektedir.

Ürün fiyatı: 99 TL

Ürün linki: http://www.hepsiburada.com/savage-ys-508-10-c-dijital-kamuflaj-uyku-tulumu-pm-outdag765680

Evolite Alaska Camo -15C Uyku Tulumu

Evolite Alaska Camo -15C Uyku Tulumu

Ürün özellikleri: Fiyatı yüksek gibi dursa da bu fiyata çok fazla bulabileceğiniz uyku tulumu bulunmamaktadır. Ekstrem de -15 dereceye kadar etkili olan Evolite Alaska, mumya tipi uyku tulumudur.

Mumya tipi uyku tulumu olan Evolite Alaska Camo -15 Uyku Tulumu, su geçirmez özellikte olup aynı zamanda da 1.16 kg ağırlığıyla da dikkat çekmektedir.

Ürün fiyatı: 169 TL

Ürün linki: http://www.hepsiburada.com/evolite-alaska-camo-15c-uyku-tulumu-p-OUTBAHXY1071CAM

Mat

Piyasada kaliteli matların fiyatları oldukça yüksek. Bu nedenle mat almak yerine kendi matınızı yaratabilirsiniz. Çam iğneleri ve yere dökülmüş ağaç yaprakları ile iyi bir verim alabilirsiniz.

Piyasa da 30 – 40 liraya satılan matları almanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü tek sefer kullanabilirsiniz. Şişme matlar oldukça kaliteli ancak fiyatları oldukça yüksek.

Fener

Unutmayın, el feneri gece hayat kurtarır. Bu bağlamda yanınızda bir veya birkaç fener ve yedek pil bulunması mantıklı bir hareket olacaktır. Bu nedenle burada iki farklı fener önereceğim.

Onbright 50 El Feneri Siyah

ONBRIGHT 50 EL FENERİ - SİYAH - 10 LÜMEN GEONAUTE

Suya karşı dayanıklı olan bu el feneri, kalem pil ile çalışmaktadır. Oldukça kibar ve ergonomik bir tasarımı olan bu fener kampta her türlü ihtiyacınızı görecektir.

Ürün Fiyatı: 10 TL

Ürün Linki: https://www.decathlon.com.tr/onbright-50-el-feneri-id_8376583.html

Dynamo 100 El Feneri Siyah

DYNAMO 100 EL FENERİ - SİYAH - 8 LÜMEN GEONAUTE

Bu ürünü önermemin sebebi dinamolu olması. Yani yanındaki mandalı ile ürünü şarj edebiliyorsunuz. Bu sayede pil ihtiyacınız olmuyor. Kısa mesafeli aydınlatmalarda işe yarasa da çok geniş bir alanı aydınlatamayabiliriniz.

Ürün Fiyatı: 20 TL

Ürün Linki: https://www.decathlon.com.tr/dynamo-100-el-feneri–id_8204085.html

Kamp Mutfak Malzemesi

Kamp mutfağı önemlidir. Çünkü doğada aç kalmak istemezsiniz. Yiyeceğinizi doğadan elde edebilirsiniz. Ancak yemeğinizi nasıl hazırlayacaksınız? İşte bu nedenle yanınızda birkaç temel malzeme bulunmalıdır. Tavsiyem evinizde küçük bir tava veya tencere ile bir çaydanlık üstü yeterli olacaktır. Bu da maliyetinizi azaltacaktır. Ancak hazır kamp mutfak malzemesi almak isterseniz de aşağıda öneri de bulunacağım.

Ferrino Popote Mono Pişirme Seti

Ferrino Popote Mono Pişirme Seti

250 gram ağırlığa sahip bu set 2 tava, 1 kapaklı tencere ve 1 plastik bardaktan oluşmaktadır. Tencereyi çaydanlık niyetine de kullanabilirsiniz.

Piyasa da uygun fiyatlı olarak bulabileceğiniz nadir ürünlerden biridir.

Ürün Fiyatı: 73 TL

Ürün Linki: http://www.hepsiburada.com/ferrino-popote-mono-pisirme-seti-p-OUTBAH78040

Sonuç olarak ortalama 300 liralık bir malzeme ile kış kampı yapabilirsiniz. Elbette lüks değil hayatta kalacak kadar bir kamp geçirebilirsiniz. Bu ürünlerin fiyatının daha altına da inebileceğiniz gibi daha da üstüne çıkabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikNanga Parbat Dağı Olayı – 26 Ocak 2018
Sonraki İçerikYalova Termal Kış Kampı Maceramız
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

3 YORUMLAR

  1. Kamp malzemeleri için geniş bir rehber olmuş. Gelecek yaz arkadaşlarla kamp yapmayı planlıyorduk. Bu yazı çok faydalı olacak. Teşekkürler

  2. Arkadaş yarış atından farkımız yok ki kampa gidelim üniversite de yarıştık lisede yarıştık bitti şimdi de iş yerinde yarışıyoruz zaman sıfır. Bir gün bu malzemeleri alıp çıkacağım kampa o zaman bunlar işime yarayacak eyv. doğablogu

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.