Merhabalar dogablogu.net takipçileri. Bugünkü yazımızda sizlere uyku tulumu hakkında hem bilgi vereceğiz hem birkaç tavsiye iletmeye çalışacağız. Daha önce bu konuyla ilgili bir yazım olmuştu fakat orada sadece bilgi vermiştim. Yani herhangi bir tavsiye iletmemiştim. Bu yazımda tavsiye vereceğim. Sebebi ise bir takipçimizin bana mail yolu ile ulaşması. O nedenle hem ucuz hem sizi üzmeyecek uyku tulumlarına bir göz atalım.

 5. Savage Ys-508 -10 C Kamuflaj Uyku Tulumu

Savage uyku tulumu fiyat performans olayını yaşayabileceğiniz tulumlardan birisi. -10 derece desede siz -5 üzerinde kullanmayın derim. Ama diğerlerine göre kaliteli bir üründür. Mumya tip tulum olarak geçmekle birlikte içerisindeki kumaş terlemenizi engeller.

Bu tulumun fiyatı 90-100 tl civarında.

 4. Evolite Alaska 0C Uyku Tulumu

Bu ürünümüz tamamen mevsimlik bir uyku tulumu. 0 derece olarak kendini gösteriyor zaten. Fazla detaya girmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Bu tulumun fiyatı 100 tl civarında.

 3. Husky Magnum New -15c Uyku Tulumu

Yine bir Husky ile karşınızdayız. -15 dereceye kadar yalıtım sağladığını söyleyen bu tulumun araştırmasını yaptığımız zaman başarılı bir ürün olduğunu görüyoruz. 1870 gramlık bir ağırlığa sahip bu tulumun su geçirmez özelliği ile birlikte ideal sıcaklığının da -9 derece olduğunu görüyoruz.

Bu tulumun fiyatı 290 tl civarında.

 2. Makalu Magnum -15 Uyku Tulumu Mkl-12470

Makalu Husky’den sonra benim ikinci tercihim arasında yer alıyor. Tabi Husky’nin diğer tulumlarını da tercih edebilirsiniz ama fiyat performans açısından uygun bir tulum diye düşünüyorum. –15 derece olarak gösteriyor ama performansını -9 derecede aldığını da belirtiyor. Bence kaliteli bir uyku tulumudur.

Bu tulumun ortalama fiyatı 280 tl civarında.

1. Husky Anapurna -28c Uyku Tulumu

Herkesin malumu uyku tulumu ve çadır konusunda en önemli markalardan birisi Husky’dir. Üstte verdiğim uyku tulumu da en iyilerden biri olarak değerlendirilebilir. Kaz tüyünün yapay hali olan hollowfibreden doldurulma bu tulumda çift katman bulunmaktadır. 2260 gram ağırlıkla birlikte bu tulumun yapılan testlerde -28 dereceye kadar koruma sağladığı görülsede benim nacizane tavsiyem bunun yarısı olacağı yönündedir. Yani -28 yazıyor ama -14 -15 derece arasında verim alınabilir diye düşünüyorum.

Bu tulumun ortalama ffiyatı 450 tl civarında.

1 YORUM

  1. Fazla bir firma yok bu konuda üretim yapan ama pahalı olsun kaliteli olsun sizi üşütmesin be madur etmesin 🙂 Husky Anapurna iyidir.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.