İngilizce diğer yabancı dillere göre daha kolay ve anlaşılabilir bir dildir. İngilizceyi ileri derecede konuşan ya da öğrenmeye çalışan kişi sayısı da ülkemizde oldukça azdır. Başlangıçta ön yargılı davrandığımız İngilizce öğrenilmeye başlandığında ne kadar kolay olduğunu kısa zamanda anlayacaksınız. Sayfalarca ezber yapmanıza ve ya gramer kurallarını aklınızda tutmaya gerek yoktur. Her zamanın kendine ait eklerini bilmek konuşmak için yeterlidir. Ezber yaparak zihninizi doldurmanız motivasyonunuzun düşmesine de neden olur. Onun yerine olayları akışına bırakıp başlangıç seviyeden başlayarak İngilizceyi öğrenmeye başlayın. İngilizce hakkında ne kadar bilginiz olursa olsun sıfırdan İngilizce öğrenmeye heveslenin. Daha önce bildiklerinizi bir kenara atıp sıfırdan öğrenmeye meyil edin. İngilizce öğrenme programı kapsamında yer alan ücretsiz uygulamaları cep telefonunuza indirerek öğrendiğiniz her konuyu pratik yapın. İngilizceyi pratik yapmadığınız sürece kolaylıkla unutabilirsiniz. Konuşmaya başladığınız andan itibaren alışmış olduğunuz bir dil vardır. Dolayısıyla alışkanlıklarınızın farklı bir dile kayabilmesi ancak sürekli haşır neşir olduğunuz sürece mümkündür. İngilizceyi istediğiniz seviyeye getirebilmeniz zaman alır. Birden konuşmak ya da birden tüm konuları hafızanıza almak oldukça güçtür. Bunun yerine öğrendiklerinizin kıymetini bilip pekiştirmeye bakın. Dünya üzerinde 54 ülkenin ana dili olan İngilizce gerek telaffuz açısından gerek kuralları bakımından oldukça kolaydır. Sayfalarca kural ezberlemenize gerek kalmadan kolaylıkla cümle yapısını öğrenebilirsiniz. İngilizce eğitimine başladıktan sonra zaten her şeyin ne kadar kolay olduğunu çok iyi anlarsınız. İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra her sözcük ya da cümle merak konusu olacaktır. Cümleyi anlayana kadar bilgilerinizin tazeliğini kontrol edip hafızanızı yoklarsınız. İstemeden her İngilizce içerikli yazıyı okumaya çalışırsınız. Anladıkça bu dile olan ilginiz artar.

İngilizce merak dışında yetenek işidir. Bazı öğrenciler mükemmel derecede İngilizce konuşabilirken bunu yazıya kesinlikle dökemez. Bazı öğrenciler de ileri derecede okuyup yazarken bunu konuşmaya geçiremez. İşte bu yeteneğinizi ileri seviyeye getirebilmek de yine eğitim kurumlarına bağlıdır. İngilizce öğrenme yeteneğiniz ile de bir bütündür. Eğitim kurumlarının yeteneğinizi geliştirip konuşmanızı sağlamasına ihtiyacınız vardır. Bu yüzden İngilizceyi ileri derecede öğrenebilmek için mutlaka profesyonel alanda faaliyet gösteren eğitim kurumlarından destek almanız gerekir. Bireysel olarak öğrenmeye kalkıştığınız zaman başarılı olamazsınız. İlerleyen konularda karşınıza çıkan sözcük değişiklikleri kafanızın karışmasına İngilizce öğrenmeye olan ilginizin bitmesine neden olur. Bu yüzden İngilizceyi ileri derecede öğrenebilmek ve konuşabilmek için desteğe ihtiyacınız vardır. İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra mutlaka seviyenize uygun kitaplar okumalısınız. Karşınıza çıkan her sözcüğün Türkçe karşılığını anlamaya çalışmalısınız. Bilmediklerinizi not alıp öğrenmelisiniz. Kendi çabalarınız ile öğrendiğiniz her sözcük hafızanızda daha kolay kalacaktır. İngilizce öğrenirken sevmeniz de gerekir. zorundalık hissini yaşayarak İngilizce öğrenmeniz nerdeyse imkânsızdır. Okul dönemlerinde geçerli not almak için öğrendiğimiz İngilizce dili eğitim süresi sona erdiğinde hayatımızdan çıkmaktadır. İngilizceyi ileri derecede biliyor olmanız her açıdan büyük bir avantajdır. Öncelikle çok iyi bir statüde çalışabilmeniz için İngilizceyi ileri derecede bilmeniz gerekir. Bunun dışında yurtdışında çalışıp daha iyi şartlarda yaşamınızı sürdürebilmeniz yine İngilizceyi ileri derecede bilmenize bağlıdır.

Günümüzde birçok firma yurtdışı firmaları ile işbirliği içindedir. Bu yüzden de ülkemizdeki birçok firma İngilizce bilen çalışana ihtiyaç duyar. Üniversite diplomanızın bile önüne geçen İngilizceniz kariyer basamaklarını hızlıca çıkmanıza da olanak sağlar. İngilizceyi öğrenmek için yeterli zamanınız yoksa eğer bu konuda online İngilizce eğitim sitelerini tercih edebilirsiniz. Online İngilizce eğitim sitelerine internet üzerinde üyelik yapabilirsiniz. Buradan alacağınız eğitim bizzat gidip aldığınız İngilizce eğitimi ile aynıdır. Aksine kendinizi kasmadan konuşma yeteneğinizi geliştirerek İngilizce öğrenmeniz daha kolaydır. İngilizce öğrenmek için zaman ayırmanıza da gerek yoktur. Müsait olduğunuz zaman diliminde alacağınız eğitimler maksimum 30 dakikadır. Bu 30 dakikada öğrenci daha dikkatli ve motivedir. Öğretilen her konuyu kolaylıkla anlayabilir. Aynı zamanda mobil uygulamaları tercih ederek 7/24 aktif bir şekilde sitede görülebilir. Online İngilizce eğitimin güvenilirliği konusunda endişe yaşıyorsanız blog sayfalarını okuyabilirsiniz. Su sayfalarda yer alan yorumlar karar vermeniz konusunda yol gösterecektir. İngilizce öğrenme konusunda atacağınız her adım ileriki hayatınız boyunca size yön verecektir. Daha iyi şartlarda daha iyi konumda çalışabilmeniz için tek şart İngilizceyi ileri derecede bilmenizdir.

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerik3 Günlük İstanbul Danamandıra Kampı
Sonraki İçerikPratik İngilizce Öğrenme Yolları
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.