Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehri olan Gaziantep, tarihi ve doğal zenginlikleriyle dikkat çekiyor.

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin birleştiği noktada konumlanan Gaziantep’in ekonomisinde sanayi, tekstil ve gıda oldukça önemli bir yere sahip. GAP’a en yakın sanayi ve ticaret merkezi Gaziantep’te toplam 9 ilçe bulunuyor. Emlak prim değeri yükselen şehirde yeni projeler artış gösteriyor. Son yılların prim değeri yükselen şehirlerinden Gaziantep, gayrimenkul geliştiricilerinin ilgi odağında. Özellikle satılık daire ve kiralık daire fiyatları bölgede yaşayan ve yatırım yapmak isteyenlerin yakından takip ettiği konuların başında geliyor. Peki, konut pazarında adından söz ettiren Gaziantep kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Gaziantep’te kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

Gaziantep kiralık daire fiyatları 583 TL’den başlıyor!

Gaziantep’te üniversite sayısının fazla olması kiralık daire talebini artıran unsurların ilk sırasında yer alıyor. Bölgedeki öğrenciler ise özellikle kiralık daire fiyatlarını yakından takip ediliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gaziantep kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 583 TL, maksimum 971 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 777 TL olarak belirtiliyor. Anadolu’nun önde gelen şehrinde kiraya verilen bir konutun, amortisman süresi de 17 yılı buluyor.

Gaziantep projeleri ile adından söz ettiriyor!

Gaziantep projeleri ile adından söz ettiriyor. O projelerin başında ise “Akıllı Şehirlere Dönüşüm” geliyor. Şehrin “Akıllı Şehirlere Dönüşüm Hareketi” kapsamında 2023’e kadar “akıllı şehre” dönüştürülmesi planlanıyor. Diğer taraftan 2018 yılının sonunda tamamlanması hedeflenen “GAZİRAY” metro projesinin trafiği önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor. Ayrıca bölgede Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Kuzey Şehir projesi, Türkiye’deki 23 ilden daha büyük olacak. 2023 yılına kadar tamamlanması planlanan projede 50 bin konut yer alacak.  Hayata geçirilen projelerle beraber bölgede konut fiyatlarının artması bekleniyor.

Şahinbey kiralık daire fiyatları ne kadar?

Gaziantep’in en kalabalık ilçesi Şahinbey, bölgede satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip yer oldu. En yüksek aylık artışa sahip ilçe, aynı zamanda konutta en çok kazandıran ilçe oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Şahinbey kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için 542 TL ile 904 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 723 TL olarak ölçümleniyor. İlçede kiraya verilen konut yatırım geri dönüş süresi, bir başka deyişle amortisman süresi 16 yıl olarak hesaplanıyor.

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikÇin’den Aldığım Kamp Lambası ve Kamp Kaşığı
Sonraki İçerikÖzel Havuzlu Villada Tatil
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.