Doğaya ilgi duyan onunla ilgilenen bir çok doğa severin bildiği bir filmdir Into the Wild. Maceracı ve tutkulu bir genci doğada yaşamını, sadece içindeki hisselerin kendisini ordan oraya süreklediği gerçek bir hikayeyi anlatan bu film sizleri çok etkileyecektir. Türkçe anlamı Vahşi Doğaya Doğru olan bu roman-filmi mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Aynı adlı romandan uyarlanan filmde Christopher McCandless‘ın Alaska’ya ulaşmak için yaşadıkları, hayalleri konu ediliyor. Doğada yaşamak için hayallerine kavuşmak için herşeyinden vazgeçen bu genç, asıl büyük amacı olan Alaska‘ya zorlu süreçlerden geçerek ulaşmaya çalışacaktır. Bu zorlu yolculukta birçok şehirden birçok kasabadan geçecek hayatını değiştirecek insanlarla tanışacaktır. Yaklaşık iki yıl süren bu zorlu yolculukta gerek hayat gerekse insanlar onu değiştirecektir.

Christopher, bu yolculuk için yanına hiç para almamıştır. Birikimi olan yirmi beş bin dolarını da bir hayır kurumuna bağışlamıştır. Tüm ailesini de geride bırakmıştır. Aslında zorlu bir çocukluk da geçirmiştir. İyi bir üniversite kazanmasına rağmen o hayallerinin peşine düşmüştür. Bu yolculuk boyunca da Alexander Supertramp kimliğini kullanmıştır.

Şu an hatırlamıyorum ama sanırım filmde Alaska’ya ulaşamamıştı. Bu tarafa döndüğümüzde Christopher Alaska’ya ulaşıyor ve orada 112 gün hayatini sürdürüyor. Fakat esrarengiz bir biçimde ölüyor. Hiç kimse ölümüne kesin bir açıklama getiremese de belli teoriler var ortada. Christopher hayatını yediği bitki kökleriyle idame ettiriyordu. Fakat bilmediği şey yılın belli dönemlerinde bazı bitkilerin zehirli kimyasallar ürettiğiydi. Ve yaşadığı otobüsün kenarında ölü bulunmasının ardından da etrafta son yediği yiyecek olduğu düşünülen Eskimo Patatesiydi. Yapılan incelemelerde bulunan bu yiyecekte herhangi bir toksine rastlanmadı. Diğer bir teori de açlıktan öldüğü yönündeydi. Fakat bu da kanıtlanamadı.

Doğa severler mutlaka bu filmi izleyin. Belki sizi sıkabilir ama gerçek bir yaşanmışlıktan alınmış bu film kimbilir belki sizin de hayatınızı değiştirir.

3 YORUMLAR

  1. sanırım bu akşam izleyeceğim filmi buldum sayenizde çok fazla spoiller yememek için çok fazla okumadan sadece ilk paragrafı okudum 🙂

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.