Türkiye’nin en kalabalık kenti olan İstanbul, konut projeleri açısından son derece cazip bir şehirdir.

Sürekli göç alan İstanbul’da kiralık daire bulmak pek zor bir işlem değildir. Kentin hemen hemen her semtinde yer alan daireler, farklı kriterlere göre değişen fiyatlara sahiptir. Daire kiralamak için uygun olan mevkiler arasından seçim yapılabilir. Bunu gerçekleştirirken bir takım kriterlere uygun bir şekilde hareket etmek çok önemlidir.

İstanbul’da Kiralık Daire Nasıl Bulunur?

Kiralık Daire

İstanbul, Türkiye’de en fazla konuta sahip şehirdir. Bunun nedeni ise nüfusudur. Ayrıca son dönemde birçok yeni konut projesi de hayata geçirilmiştir. Tüm bunlardan hareketle kentte kiralık daire bulmak için şu yolları takip edebilir ve bir takım hususları göz önünde bulundurabilirsiniz;

  • İstanbul’da özellikle Gaziosmanpaşa kiralık daire opsiyonu çok fazladır. Önemli olan ise seçmiş olduğunuz lokasyon ve bütçenizdir.
  • Buna göre kentin cazibe merkezlerinden başlayarak bir sıralama yapmak çok mantıklıdır.
  • Birçok üniversite ve kampüsünün yer aldığı Beşiktaş semti, öğrenci semti olarak bilinir. Burada birçok farklı okul bulunduğu için değişik konseptlerde inşa edilmiş olan evler vardır. Kiralar ise genellikle makul seviyededir. Beşiktaş aynı zamanda çok merkezi bir yerdedir.
  • Şehrin gürültüsünden uzak ve daha sakin bir yer arayan kişiler için ise Beylikdüzü doğru bir tercih olacaktır. İlçede eski ev yoktur. Yeni konut projeleri tüm hızı ile sürmektedir. Böylelikle modern bir biçimde inşa edilmiş olan evlerden size uygun olanını kiralayabilirsiniz.
  • Anadolu yakasında ise Kadıköy semti ön plana çıkar. Ancak fiyat anlamında evler biraz yüksek kiraları ile bilinirler. Bunun yanı sıra daha uygun bir fiyat üzerinden Pendik semtinde ev kiralayabilirsiniz. Aynı şekilde Maltepe için de benzer şeyleri söylemek mümkündür.
  • Sultanbeyli, son dönemde yükselen bir bölgedir. Ulaşım sorunu yoktur. Kısa sürede işinize ya da okulunuza gitmek mümkündür.

Ev Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar

Ev kiralama konusunda kesinlikle profesyonel bir biçimde hareket etmek gerekiyor. Çünkü bir süre de olsa kalacağınız evin, her açıdan sorunsuz olması şart. Bunu sağlamak için mevcut kriterlere göre davranmak ve hareket etmekten geçmekte. Kriterleri şöyle özetlemek mümkün;

  • İstanbul’da kiralık daire arayan kişiler, semte göre hareket edebilirler. Sakin semtler her zaman daha popülerdir. Bunun yanı sıra belli bir gelir seviyesinin üzerinde olan insanların bulunduğu yerlerde, huzurlu bir biçimde yaşayabilirsiniz.
  • İstanbul gibi büyük bir metropolde ulaşım çok önemli bir husustur. Farklı ulaşım araçlarına yakınlığı göz önünde bulundurmak, her daim size avantaj sağlayacaktır.
  • Kentte yeni inşa edilen konut sayısı çok fazladır. Bu konutlara dair bir seçim yapılabilir.

Yalıtım konusunu da mutlak en önemli hususlardan biri olarak görmeli ve buna göre daire kiralamalısınız.

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikSurvival – Bushcraft Konulu En İyi 6 Youtube Kanalı
Sonraki İçerikBelgrad Bisikletli Gezimiz
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.