Merhaba dogablogu takipçileri. Bugün sizlere Kamp Malzemeleri: Kamp Çantası Önerileri hakkında bir yazı hazırladık. Keyif almanız dileğiyle.

Günümüzde giderek bilinçlenen milenyum nesli ve hatta 80-90 nesli kendini her fırsatta doğaya atabilmek için anı kovalıyor. Bir günlük arayı bile fırsat bilerek kendilerini doğanın kucağına bırakan bu kişiler gerek piknik, gerek kamp yapıyorlar. Şehir hayatının kasvetinden, stresinden bıkan hemen herkes ya doğa yürüyüşüne, ya kampa ya da piknik gibi aktivitelere katılıyorlar. Kampa gidenler için durum biraz daha farklı oluyor. Çünkü onlar bu işi amatör veya profesyonel farketmez malzemeleriyle yapıyorlar. Kampçılıkta en önemli konu malzemedir. Özellikle bir kampçı için kamp çantası çok önemlidir. Çünkü kampçı kendisi için hayati olan herşeyi orada taşımaktadır.

Kamp çantası seçerken en temel kural ihtiyacınızı karşılayan en küçük çantayı almanızdır. Çünkü boyut büyüdükçe ağırlıkta artacaktır. Aşağıdaki tabloda seyahat sürenize göre kamp çantası boyut önerilerini görüyorsunuz.

Seyahat süresine göre kamp çantası boyutları

Kamp Çantası Önerileri

Şimdi sizlere birkaç kamp çantası modelinin incelemesini yaparak ihtiyaçlara göre öneri gerçekleştireceğiz.

Husky Sulphur 70 litre Sırt Çantası

kamp çantası seçimi

Herkesin bildiği üzere outdoor ürünlerinde Husky markası ilk üç sıraya yazılacaktır. Gerek kamp çadırı gerekse diğer ürünler üstün kalitesiyle dikkat çeken bir marka. Kamp çantası konusunda da oldukça tercih edilmekte. Husky Sulphur 70 litre kamp çantası, özellikle sırt ve bel kollarındaki pedler ile kullanıcının kullanım konforu sağlamasını temel alıyor.

Husky Sulphur Kamp Çantası ayrıca kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor. Hem altta yer alan uyku tulumu asma yeri hem de çantayı tamamen dökmemek için yine altta yer alan fermuar ile çantanın alt kısmında yer alan malzemeleri kolaylıkla çıkarabiliyorsunuz. Yine üst bölüm ve yanlara ulaşabilmek adına da çantanın yan kısmında boydan boya bir fermuar yer alıyor ve bununla üst kısmı açmadan eşyalarınıza kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Yine çantanın yan kısımlarında su mataranız veya diğer eşyalarınız için küçük bölmeler mevcut. Ve en önemlisi de çantanın dışında üst kısımda balta, kazma, kürek ve benzeri aletleri asabilmeniz için akıllı aparatlar mevcut. Çantanın sırt kısmını ayarlayabilmeniz için ayar bölümü mevcut.

Husky Sulphur 70 litre Kamp Çantası fiyatı 250 – 300 tl arasında.

Forclaz Trekking 70 lire Kamp Çantası

forclaz kamp çantası

Decathlon sitesinde satılan Forclaz 70 litre kamp çantası, taşıma kolaylığı ile avantaj sağlıyor. Bağlantı noktalarında vücuda temas eden noktalarda süngerler, göğüs kayışı gibi avantajlar ile dikkat çekiyor. Bu kamp çantasında 5 cep – 3 file cep – 1 su cebi bölmesi bulunuyor. Ayrıca firma 10 yıl garanti sunuyor. Çantanın boş ağırlığı 1.9 litre. Çantanın 64cm yükseklik, 40cm genişlik ve 32 cm derinlik şeklinde boyutları var.

Bu çanta bir hafta üzeri seyahatlerde kullanıcıya avantaj sağlamakta. Uzun süreli yürüyüş ve kamplarınızda kullanabileceğiniz bir çantadır.

Forclaz 70 Litre Kamp Çantası Fiyatı 265 lira.

Outdoors Alpine PRO 60 Kamp Çantası

Alpine Pro 60 litre kamp çantası

Emsallerine göre hafifliğiyle dikkat çeken Alpine Pro 60 Litre Kamp Çantası, 1.5 kg ağırlığında. Bu çanta ayarlanabilir sırt bölmesi sayesinde her bedene uyum sağlayabiliyor. Yine sırt bölmesinde yer alan alüminyum iskelet yapısı sayesinde de çantanın dik durmasını sağlıyor ve çantanın yükünü bel kolonuna aktarıyor. Bu sayede kullanıcıyı daha az yoruyor. Ayrıca bu çantada da sırt kollarında ped bulunuyor ve kullanıcıyı koruyor. Çantada iki adet kazma, kürek veya balta gibi aletleri asmak için aparat bulunuyor. Üst şapka kısmında uyku tulumu, çadır gibi gereçleri asabileceğiniz yer bulunuyor.

Bir hafta ve üzeri yolculuklarınızda kullanabileceğiniz bu çanta fiyat performans anlamında oldukça güçlü. Bütçeniz kısıtlı ve orta kalite bir çanta almak istiyorsanız bu çanta tam size göre.

Alpine Pro 60 Litre Kamp Çantası Fiyatı, 200 lira civarında.

Tatonka Husky 28 Kamp Çantası

Tatonka Husky 28 Kamp Çantası

Hafifliği ile ön plana çıkan Tatonka Husky 28 Litre Kamp Çantası, yürüyüşler için ideal bir çanta. Kısa süreli kamplarda da kampçılar tarafından tercih edilebilecek olan bu çanta, 28 litre hacime sahip. Tatonka Husky Kamp Çantası’nın en büyük özelliği de 700 gram olan ağırlığı.

Çantanın yan kısımlarında fileli cepler bulunuyor. Ayrıca ekstra fermuarlı birkaç bölmesi daha mevcut. Yine boyu ayarlanabilir bir göğüs kemerine sahip durumda.

Tatonka Husky Kamp Çantası, kısa süreli kamplarda, yürüyüşlerde veya günlük hayatınızda kullanabileceğiniz ideal bir çanta. Fakat buradaki husus çantanın fiyatı.

Tatonka Husky 28 Litre Kamp Çantası fiyatı, 350 tl civarında.

Makalu Ultralight 20 Lt. Kamp Çantası

Makalu Ultralight 20 Lt. Sırt Çantası

Ultralight hafifliği ve kalitesiyle ön plana çıkan Makalu Ultralight 20 litre sırt çantası, sadece 120 gram ağırlığa sahiptir. Bunun yanı sıra da kapladığı az yer ile de kullanılmadığı zaman da büyük avantaj sağlamaktadır. Makalu ultralight çanta yırtılmaya karşı dirençli Rip-Stop kumaştan imal edilmiştir.

Bu çantayı günlük hayatınızda kullanabileceğiniz gibi doğa yürüyüşlerinizde de tercih edebilirsiniz. Ayrıca birkaç günlük kamp seyahatlerinizde de kullanabilirsiniz.

Makalu Ultralight 20 litre sırt çantası fiyatı, ortalama 60 tldir.

Makalu Gecko 35 Lt. Kamp Çantası

Makalu Gecko 35 Lt. Sırt Çantası

35 litrelik hacme sahip Makalu Gecko 35 litre kamp çantası, kısa süreli yürüyüşler, seyahatler veya kamplar ile birlikte günlük kullanım için gayet uygun bir çantadır. Şık tasarımının yanı sıra yan file cepleri, vücuda temas noktalarında ekstra sünger takviyesi ile kullanı taraflı bir çantadır. Ön kısımda bir adet üstü açık göz kısmı bulunmakta. Ayrıca iki adet baton bağlama aparatı bulunmaktadır. Mat bağlamak için 2 adet bağlama perlonu bulunmaktadır. Sırt kısmında maksimum hava sirkülasyonu için file kullanılmıştır.

Makalu Gecko 35 litre sırt çantasını günlük hayatınızdaki işlerinizde kolayca kullanabilir, kısa süreli kamp seyahatlerinizde tercih edebilirsiniz. Çanta hafif olmasının yanı sıra az yer kaplaması ve küçüklüğüyle de avantaj sağlamaktadır.

Makalu Gecko 35 litre kamp çantası fiyatı, ortalama 150 tl civarındadır.

2 YORUMLAR

  1. ortalama bir çanta yeterli bana 50 lik güzel görünüyor. 🙂 fiyatlarını inceliyeyim piyasadaki en uygununu alacağım

  2. Kamp yapması çok zevklidir ve ben fırsat buldukça mutlaka yaparım..İnsanın kendini dinlemesi kadar huzur verici bişey yok .Ama bu paylaşımınız benim için çok faydalı olucak bunu bilmenizi isterim…Çok teşekür ederim…

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.