Kış aylarında en çok sevilen aktivitelerden olan kamp için en önemli unsurlardan biri malzeme kalitesidir. Özellikle çadır ve kışlık uyku tulumu kampçılar için dikkat edilmesi gereken en önemli kamp malzemesi diyebiliriz.

Kış kampı birçok kişi için en çok sevilen ve merak edilen kamp türüdür. Çünkü oldukça zorlu şartlarda oldukça zorlu ortamlarda kamp yaparak hayatta kalmaya çalışır ve bunun için uğraşırsınız. Şimdi bu yazımızda sizlere kış kampı için uyku tulumu önerileri yapacağız.

Kış Kampı Uyku Tulumu Önerileri

Kış Kampı Malzemeleri

Şimdi kışlık uyku tulumları listemize bir bakalım;

Husky Monti New -11 C Uyku Tulumu

Husky Monti New -11 C Uyku Tulumu

Çek Cumhuriyeti’nde üretilen Husky marka outdoor ürünleri dünyada oldukça tercih edilen ve popüler markalardan biri konumunda. Husky Monti New -11 kışlık uyku tulumu elyaf malzeme dolgulu ve su geçirmez dış kumaşa sahip bir kamp malzemesi. Ancak 1820 gram ile biraz ağır olduğunu söylemek mümkün.

Husky Monti New, comfort -5 derece yani en iyi sonucu -5 dereceye kadar verirken zorlu koşullarda -11 dereceye kadar etki gösterebiliyor. Ebat olarak ise 230 x 85 x 52 boyutlarına sahip.

Çok soğuk bölgelerde sorun yaşayabilirsiniz. Ancak bu fiyata bundan daha iyisini bulabilir misiniz emin değilim. Şunu da ekleyelim ki bu Mumya Tipi Uyku Tulumu.

Husky Monti New fiyatı ortalama 350 TL civarında.

Evolite Himalaya -18C Uyku Tulumu

Evolite Himalaya -18C Uyku Tulumu

Evolite outdoor ürünleri alt segmentin kaliteli ürünlerinden. Evolite Himalaya -18 Kışlık Uyku Tulumu, kış kampları için imal edilmiş bir kamp malzemesi. Her ne kadar eksi 18 dereceye kadar gösterse de etkili olarak -4 -5 derecelerde sonuç vermektedir.

Himalaya -18 uyku tulumu iç malzemesi silikon elyaftan oluşuyor. Dış kumaşı ise 190T polyester malzeme. 230 x 90 x 55 cm boyutlara sahip. Sıkıştırma torbası sayesinde az yer kaplıyor. Bu uyku tulumunun ise 1.9 kilogramlık bir ağırlığı bulunuyor.

Evolite Himalaya -18 Kışlık Uyku Tulumu fiyatı ise ortalama 200 TL civarında.

Husky Ladies Majesty -10 C Pembe Uyku Tulumu

Husky Ladies Majesty -10 C Pembe Uyku Tulumu

Bayanlar için uyku tulumu olarak üretilen Husky Ladies Majesty -10C Bayan Uyku Tulumu, bayanlar için özel yapıda üretilmiş. Çok soğuk hava koşulları için ayak torbası bulunuyor.

Husky Ladies uyku tulumu, 4 kanallı Hollowfibre malzeme dolgusuna sahip. Ayrıca dış kısmı su geçirmez naylon Taffeta katmana sahip. Çift fermuarlı mumya tipi uyku tulumu olarak da geçiyor. Yine ekstra olarak dış kısımda ekstra bir cep bulunuyor.

 

Yırtılmalara karşı korumalı dış yüzeyinin yanı sıra 1760 gramlık bir ağırlığa sahip. Ebat olarak ise 85 x 220 cm.

Isı dereceleri ise maksimum -10 dereceye kadar dayanıklı. İdeal sıcaklığı en fazla 0 derece olarak test edilmiş.

Husky Ladies Majesty -10C Pembe Uyku Tulumu fiyatı ortalama 350 TL civarında.

Makalu Cavery Inferno -19°C Uyku Tulumu

Makalu Cavery Inferno -19°C Uyku Tulumu

Hibrit uyku tulumu üreten Makalu Outdoor, her mevsime uygun uyku tulumu üretebiliyor. Makalu’yu kendi segmentindeki rakiplerinden ayıran en önemli özelliği kaliteli dolgu yapısı. Nitekim Makalu Cavery Inferno -19°C Uyku Tulumu da yüksek kaliteli 4 kanallı elyaf 400 gram m2 yoğunlukta dolguya sahip. Ayrıca naylon taffeta Thermosoft dış yapıya sahip.

Makalu Cavery Inferno -19°C Uyku Tulumu su geçirmez özelliğe sahip. İdeal sıcaklığı ise -10 derece olarak test edilmiş. Ağırlık olarak ise 1710 gram ile karşımızda. Çift yönlü tam fermuara sahip olan Makalu Cavery İnferno aynı zamanda Mumya tipi uyku tulumu ve 218 x 80 cm boyutlara sahip.

Makalu Cavery Inferno -19°C Uyku Tulumu fiyatı ise ortalama 170 TL civarında.

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerik2018 Yılı Dağcılık Eğitimleri
Sonraki İçerikDoğada Güneşin Batış Süresini Tahmin Etme
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.