Özellikler ekiplerinizle ya da ailenizle birlikte yapacağınız kamp tatilleri ya da trekkingler için ideal olan konaklama yeri aramanıza gerek kalmadan konforlu bir uyku çekmenizi sağlayan kamp karavanları çeşitleri genel anlamda 2 çeşittir. Moto karavan ve çekme karavan olarak gruplandırılır, moto karavan taşıyıcısı araç ile birlikte bütün olarak kullanılır ve satılır. Ancak çekme karavanlar adında da anlaşılacağı üzere hareket ettirebilmek için başka bir araca ihtiyaç duyulan karavanlardır.

Çekme Karavan Çeşitleri

Boyut ve işlevleri bakımdan çeşitli kategorileri olan çekme kamp karavanları olarak en küçük boyutları olan mini karavanlar bir bisiklet yardımı ile çekilebilir ve hafta sonları için dinlendirici bir tatili size sunabilir. Genel anlamda konaklama ve uyku amacı ile kullanılmaları tercih edilse de bazı karavan tiplerinde mutfak banyo ve benzeri doğal ortamda lükse kaçabilecek ihtiyaçlarınızı karşılayacak alanlarda bulunur.

Genel anlamda sadece yatak barındıran karavanlar daha çok tercih edilse de rahatına düşkün kamp severler için boyut ve fiyatça büyük olan 5 tekerli karavanlarda kullanılabilir. Daha az yer kaplaması açısından katlanabilir karavanlarda oldukça tercih edilenler arasında yer alırken Amerikan tarzı karavanlar da oldukça rağbet görmektedir. Ama klasik çekme karavanlar her zaman için aile kampları için biçilmiş kaftandır.

Karavan Fiyatları

Tercih edilen modele göre fiyat aralıkları değişkenlik göstermektedir, yatak kapasitesine fonksiyonlarına göre fiyatları daha da farklılaşabilir. Sıfır veya ikinci el çeşitleri arasında ki fiyat farkları kişilere bazen şaşırtabilir. Orijinal olarak karavan modeli olarak üretilen kamp karavanı çeşitleri haricinde panelvan ve benzeri araçlardan da keyfe ve zevklere göre düzenlenen karavan çeşitleri de oldukça kullanışlıdır. Fiyat Aralıkları 5,000 TL civarından başlayarak dudak uçuklatan rakamlara kadar ulaşmaktadır.

Ticari Karavanlar

Bu karavan türleri genel anlamda küçük işletmeler için kullanılabilir, özellikle piknik alanları ya da açık pazar yerleri gibi alanlarda yiyecek ve benzeri ihtiyaçların sağlanması için kullanılan mutfak detaylı ve çekme tipli karavanlardır. Hemen her ihtiyacınıza uygun ve çeşitli bütçeler için düşünülen karavan çeşitleri ile doğaseverler artık bütün aktivitelerine hazırlıklı gidebilecekler.

Kamp Karavanları Galerisi

1 YORUM

  1. Harika birşey tatil zamanları güzel havalarda alıcaksın karavanı ailen ile birlikte gidiceksin doğada kalıcaksın bir kaç gün bu şehir pisliğinden kurtulup. Özlem duyduğum şeylerden biri ama fiyatları vaya sağlam 🙂 karavanı çekmeye araç da lazım 😛 Masraflı işler 🙂

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.