Doğada yaşıyor olsaydınız yanınıza alacağınız ilk alet sizin ne olurdu? Yemek yemek, günlük belirli ihtiyaçları karşılamak ve barınacak yer inşa etmek için ihtiyacınız olan en önemli şey kesici bir alettir. Doğada kullanılabilecek bıçaklar 3 sınıfta incelenmektedir. Bunlardan birisi de av bıçaklarıdır.

Av bıçakları, avlanmakta ve deri yüzmede kullanılabilecek, büyük ve güçlü bir yapıya sahip çok keskin bıçaklardır. Tercih edilecek av bıçağında, kesme, bölme gibi özellikleri yerine getirip getiremeyeceğine bakılması gerekmektedir.

Bıçak boyutu büyüdükçe, kesme ve bölme işlemleri daha rahat bir hal alacaktır. Ayrıca bıçak üretilirken bıçak için kullanılmış olan çeliğe de önem verilmesi gerekmektedir. Tercih edebileceğiniz en iyi av bıçak markalarından biraz bahsetmekte fayda var.

Boker Solingen Av Bıçakları

Boker Solingen Av Bıçakları

Boker solingen av bıçakları, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya bölgesinde yer alan köklü bir çelik üretimine sahip olan  Solingen şehrinde üretilmektedir. Solingen av bıçakları yüksek kaliteye sahip çeliklerden üretilmektedir. Solingen şirketi %100 Alman ortaklı bir şirket olmak ile birlikte bünyesinde ürettiği çeşitli modellerde ki av bıçakları sayesinde tüketicilerin bütçelerine uygun tercihler yapmalarına olanak tanımaktadır.

Birçok av bıçağında gerçek geyik sap, pirinç sap ve alüminyum pommel kullanılmak ile birlikte, av bıçaklarında paslanmaz çelik kullanılmaktadır.

Boker solingen av bıçaklarına göz atabilirsiniz. Cincin firması içeriğinde bulunan ürün çeşitliliği ile tercihinize hitap eden ürünü kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Gerber Av Bıçakları

Gerber Av Bıçakları

Gerber markası Portland Oregon’da kurulmuş Amerika merkezli bir firmadır. Gerber markası av bıçakları denilince akla gelen ilk markalardan birisidir. Gerber Av Bıçaklarına sahip olmak ile sadece yaşamınızı kolaylaştırmış olmayacak aynı zamanda firmanın ürününe verdiği ömür boyu garantiden dolayı bıçağınızın ne kadar kaliteli olduğunu ve ödediğiniz ücreti hak ettiğini anlayacaksınız.

Gerber Av Bıçakları, paslanmaz çelik kullanılarak üretilmek ile birlikte çok geniş bir kategori çeşitliliğine sahiptir. İstenilen boyutta ve İstenilen ağırlıkta av bıçağını firma ürünleri kapsamı içinde bulmak mümkündür.

Morokniv Av Bıçakları

Morokniv Av Bıçakları

Morokniv Av Bıçakları sahip olduğu kategori içinde iyi bir konuma sahiptir. Firma İsveç temellidir. Firma kapsamında üretilen av bıçaklarının %10’luk kısmında el işçiliği kullanılmaktadır. Morokniv av bıçakları uygun fiyatlara satışa sunulmak ile birlikte kaliteli malzemelerden üretilmektedir.

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikKış Kampı Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikDoğada Yön Bulma Yöntemleri
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.