Uzun zamandır hayalini kurduğumuz kamp için sonunda faaliyete geçtiğimizi ve kampa gideceğimizi sizlere duyurmuştuk. Gittik ve altta yaşananları anlatacağım. Sonrasında bir video da gelecek inşallah.

1.Gün

Sabah 8.30 sularında buluşma noktasına hareket ettim. Saat 10 civarında buluştuk ve hemen harekete geçtik. Hedef noktaya ulaşmak için bir dereyi geçmemiz gerekiyordu fakat bir sorun vardı. Çünkü kış aylarında olduğumuz için eriyen karlar ile birlikte suyun debisi oldukça yüksekti ve karşıya geçmemize olanak vermedi. Bu nedenle 1 saatlik karşıya geçme çabamız son buldu ve rotayı değiştirme kararı aldık. İlk hedef Güneydi ama bunlardan sonra Kuzeye döndük. Saat 12 civarında yeni kamp alanımızı bulduk. İlk olarak barınak yapmak için çalışmalara başladık. Çevrede kuru ağaç çoktu. İlk olarak bunları kullanmaya başladık.

İlk etapta yüksek bir barınak hedefimizdi. İlk gün bitiremedik. İlk gün Ramazan (yanımdaki arkadaş) su aramaya gitti. Yaklaşık 4 saat yoktu. Çevrede su varmış fakat bunu anca 2. gün öğrenebildik. Bu nedenle de ilk gün biraz zorlu geçti. Ramazan geldikten sonra yemek, çay derken geceyi bitirdik. Biraz soğuk geceydi zira sularımız donmuş..

2.Gün

2. gün donmuş sular, soğuk hava ile başladı. Bu arada yanımızda bekçilerimiz vardı. Buluşma noktasında peşimize takılan 4-5 köpek vardı. Köyde kimse kalmadığı için hayvanlar aç kalmışlar ve peşimize takıldılar. İyi ki de takıldılar. Kamp yerimiz tam yaban hayvanları için uğrak bir yerdi. Bizim açımızdan zor olabilirdi. Ama köpek dostlarımız iş yaptı. İsimleri Barak, Alfa, Omega, Kurt, Sarı idi. Barak yanımızdan ayrılmadı sağolsun. Gece zorluydu. Çünkü uykumuzu sık sık kesmek zorunda kaldık.

kurt
kurt

İkinci gün yine saat 12-1’e kadar barınak yapımına devam ettik. Büyük ölçüde ilerledik. Sonrasında su kaynağı aramak için yola düştük. Tahminen 20 km’den fazla yol yapmışızdır ileri geri. Sonuna kaynağı bulduk. Dağdan gelen sudan kaplarımızı doldurarak geri dönüş yoluna düştük. Yolu uzatarak gittik. Bu sayede etrafı keşfetmiş olduk.

Keşiflerimiz arasında kaya mezarları mevcuttu. Fakat tahmin edersiniz ki bizden önce keşfedilmiş buralar. Dinamitle patlatılmış. Hilti ile delinmiş. Etrafta bunun gibi yerler fazlasıyla mevcuttu.

Geri dönmemiz hava kararmasını buldu diyebilirim. Epey yorulmuştuk. Bu nedenle hemen yemek işine koyulduk. Daha sonra çayımızı içip sohbetimizi yaptık. Gecede közde patates yaptık. Sabah saat 4’e kadar oturduk, çay, sohbet. Sonrasında nöbetleşe uyumaya başladık. Çünkü ateşin sönmesini istemedik. 2 saatlik uyku kafi geliyordu.

3.Gün

3. gün bizim için rahat bir gündü. Genel anlamda işimiz yoktu. Erkenden kahvaltımızı yaptık. Sonrasında öğlene kadar çay sohbet takıldık. Daha sonra barınağımızda yapılması gerekenleri tamamladık. Yattığımız yer biraz bayır aşağıydı. Bu nedenle toprağı kazarak düzelttik. Hem de kendimize oturacak bir bölüm ayarladık ve rahat oldu.

Bunun dışında rahat ve işimiz olmadığı için rahattık. Etrafta turladık. Ateş yerimizi düzelttik.

4.Gün (Son Gün)

Son günümüz olduğu için vakit çok yavaş geçti. Rahattık. Malzemeleri topladık ve hazırladık. Etrafı temizledik. Ateşimizi söndürdük. Hatta bugün ekmek bile yaptık. Barınağımıza bir de not bıraktık bizden sonra gelen olursa diye. Her şey güzeldi. Suyun biraz uzak olması dışında tabi..

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikKampa Gidiyoruz!
Sonraki İçerikKampımızdan Fotoğraflar
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

4 YORUMLAR

  1. Gayet güzel kamp olmuş hazırlıklarınıza değmiş 🙂 Sağ sağlim sorunsuz gidip gelmişsiniz 🙂 Video çektiniz mi kampa dair Çektiyseniz videonuzuda bekleriz… Gayet Başarılı.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.