Siz kampa giderken kediniz ne yapıyor? Sadece kendinizi değil can dostlarınızı da düşünmelisiniz. Küçük dostlarınızın sağlığı en az sizin ki kadar önemlidir.

Kediler günümüzde insanlar tarafından evde en çok beslenen hayvanların başında gelmektedir. Bu durumun başlıca sebebi şüphesiz çok sevimli hayvanlar olmasıdır. Ancak kedilerin bu sevimliliklerinin yanı sıra bakım işleri kimi zaman oldukça karmaşık olabilmektedir. Zira kediler de insanlar gibi sağlıklı beslenme, temizlenme gibi birçok ihtiyaca sahiptir. Ancak bu koşullar yerine getirilebildiği takdirde onlar da hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilirler. Kedilerin temel sağlık problemlerinden bir tanesi de tıpkı insanlar da olduğu gibi aşırı kilo problemidir. Bu problemi erken safhada çözmek oldukça önemlidir. Problemin çözümü ise en basit şekilde yemek alışkanlığı ile gerçekleşebilir. Normal mamalar yerine light kedi maması tercih etmek kedinizin düzenli bir şekilde kilo vermesine yardımcı olacaktır.

Kedi Tarağı İle Kedinize Daha Sağlıklı Ve Güzel Görünen Tüyler Hediye Edin

Kedilerin vücutları tüm vücutlarını kaplayacak büyüklükte tüyler ile kaplıdır. Bu sebep ile kedilerin tüyleri sürekli olarak dış ortamlar ile etkileşim halindedir. Bu durumda sürekli olarak tüylerin kirlenmesi, birbirine dolanması, topaklanması gibi problemleri beraberinde getirmektedir. Tüm bu istenmeyen durumlar kedileriniz için oldukça çileli olabilmektedir. Kedilerinizi bu çileden kurtarmak için en basit yöntem bir kedi tarağı satın almaktır. Kedilerin vücut yapıları için özel olarak üretilmiş kedi tarakları sayesinde kedinizin tüylerindeki tüm topaklanma gibi istenmeyen sorunları düzeltebilirsiniz. Ayrıca kedi tarakları kedilerin zayıf ve kopmuş tüylerinin de temizlenmesinde fayda sağlar. Böylelikle kediniz daha sağlam ve sağlıklı tüylere sahip olur.

Doğru Kedi Maması Tercihleri İle Kedinize İhtiyacı Olan Besin Maddelerini Sağlayın

Kedi maması, kedilerin beslenmesi için en çok tercih edilen besin ürünüdür. Ancak her kedinin her kedi mamasını kullanması, tüketmesi doğru olmayacaktır. Kediniz için en doğru olan kedi mamasını öğrenmek için veterinerinize başvurmanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra kimi zaman kedilerin mamalar haricinde ekstra vitamin gibi besin öğelerine de ihtiyacı olabilmektedir. Bu gibi besin öğelerini ise yine veterinerinizin denetimi dahilinde kedinizin mamasına karıştırarak, öğünleri ile almasını sağlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikAntik Likya Yolu Rotası
Sonraki İçerikTakip Etmeniz Gereken İlham Verici 10 Gezgin Çift
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.