Türkiye doğası ve tabiatı ile birçok filme, dergiye, kitaba konuk olmuş bir ülkedir. Ülkenin en önemli bölgelerinden olan Muğla tarihi ve geçmişi ile turistlerin, tatilcilerin vazgeçilmez seçimlerinden biri olmayı başarmıştır.

Doğa ile bütünleşmek için kamp yerleri kesinlikle önemlidir. Günümüzde yeni alanlar ve korunmakta olan ormanlar arasında gösterilen Akkaya bölgesi kendisine bu alan içerisinde önemli bir yer sağlamıştır.

Akyaka Kamp Alanı Doğası ve Sağladığı İmkânlar

Akkaya kamp alanı tamamen doğa ile iç içe bir ortam sunmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman çadırların ve karavanların oldukça fazla olduğu bir bölgedir. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilmektedir. Temiz bir ormanı ve bozulmamış doğası ile güneşin ilk ışıklarından itibaren sizleri farklı bir heyecan beklemektedir. Yılın her döneminde aktif bir şekilde kamp alanı olarak kullanılmaktadır.

Her ne kadar orman olduğunu söylesek de kamp yapmaya gelen insanlara farklı hizmetlerde sunulmaktadır. Çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak, duş, lavabo, elektrik gibi bütün hizmetler kamp alanı içerisinde bulunmaktadır. Kafa dinlemek ve kaliteli zaman geçirmek için kesinlikle tercih edilmelidir.

Akyaka Kamp Alanına Nasıl Ulaşırım?

Dalaman Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk ile kolayca varabilirsiniz. Bodrum ve Milas bölgesinden yolculuk yapacaklar ise uçaktan indikten sonra 1 saat 56 dakikalık bir yol gitmeleri gerekmektedir. Çadırda kalacak bireyler günlük 35 TL, karavanda kalacaklar günlük 40 TL, kagir evde kalmayı arzu edenler günlük 100 TL ve taş evlerde kalmayı düşünenler ise günlük olarak 400 TL ödeme yapacaktır. Muğla Akkaya kamp alanı keyifli vakit geçirmeniz için güzel bir tercih olacaktır.

7 YORUMLAR

  1. Aslında bana fazla uzak değil eşyaları toparlayıp gitmek lazım zaman olunca Teşekürler bu güzel yeri anlattığınız için.

  2. Öncelikle makaleniz için teşekküler elinize sağlık , Biraz uzak olsa da değer gibi duruyor , fiyatı da uygun İnternet den biraz araştırdım güzel bir alan .

    • Merhaba. Eğer vaktiniz var ise bize her gün sezondur. Biz ekip olarak eksi derecede de kamp yapıyoruz. Yeter ki tatiliniz olsun ve siz isteyin. Bu bölgede ise

    • 1 HAZİRAN – 30 EYLÜL ARASI
    • 1 EKİM – 31 MAYIS ARASI
    • bu iki tarihte farklı fiyat tarifesi uygulanıyor. Yani yaz kış gidebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.