Her dilin kendine özgü özellikleri vardır. İngilizce de yine belli kurallara sahip Türkçeye göre daha farklı kuralları olan bir dildir. Gerek cümle yapısı gerek fillerin değişkenliği bunlardan sadece bir kaçıdır. İngilizceyi öğrenirken ana dilinizi bir kenara bırakmanız gerekir. Sıfırdan farklı bir dil öğrenmeye adapte etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. İngilizceyi öğrenirken ezber yapmanıza gerek yoktur. Merak ettiğiniz her kelimeyi hafızanızın bir köşesinde tutmanız işinize asla yaramaz. Cümle içerisinde kullanmanız bu yüzden çok önemlidir. İngilizce kelimeler ve anlamları ezber yapılarak değil cümle içinde kullanılarak ya da okuyarak öğrenilir. Ezber yapmanız İngilizceyi kısa süreli öğrenmenize olanak sağlar. Tekrar edilmediği sürece kolaylıkla öğrenilebilir. İngilizce eğitiminde öğrendiğiniz kurum da çok önemlidir. Beklentilerinizi karşılayabilecek, ihtiyacınıza uygun eğitimi verebilecek öğrenciler üzerinde etkin eğitim sistemine sahip bir eğitim kurumu seçmeniz başarılı olmanıza da olanak sağlayacaktır. İngilizce o kadar dert edilecek bir dil değildir. Aksine istenildiği takdirde kolaylıkla öğrenilecek bir dildir. Yapmanız gereken istekli olmak, doğru eğitim kurumu tercih etmek ve ihtiyacınız olan İngilizce eğitimidir. Bazı kişiler sadece iş icabı İngilizce öğrenirken bazı kişiler de merak ettiği ve kendini geliştirmek için İngilizce öğrenmek isterler. Özellikle birçok eğitim kurumu İngilizce öğrenmeyi de kategoriye ayırmıştır. Çocuk İngilizcesi, iş İngilizcesi ve üniversite İngilizcesi olarak kategoriye ayrılmış İngilizce eğitimler öğrencinin başarılı olması açısından büyük bir avantajdır.

Ezberden uzak İngilizce öğrenmenin mantığını size verebilecek eğitim kurumlarını tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Bu konuda yakın çevrenizden destek almanız gerekecektir. blog sayfalarında yer alan öğrenci yorumları da karar vermeniz konusunda büyük bir artıdır. İngilizce öğrenirken temelinizi sıkı tutmanız gerekir. Özellikle başlangıçta yer alan İngilizce saatler konu anlatımı, meslekler ve anlamları, günler ve aylar İngilizce konuştuğunuz sürece karşınıza çıkabilecek İngilizce temel kavramlardandır. Zaman kavramlarında ağırlıklı olarak konuşacağınız bu kavramlar genellikle İngilizce öğrenme seviyesinde ilk sırada yer alır. Başlangıçta oldukça basit gelen bu konular ilerleyen süreçlerde daha da zorlaşacaktır. Bu nedenle başlangıcınızı ne kadar sağlam tutarsanız ilerleyen zamanlarda daha az zorlanırsınız. İngilizce emek isteyen bir iştir. Sadece öğrendiğiniz konu ile kalmadan öğrendiklerinizi pratik yapabileceğiniz kanalları araştırmalısınız. Örneğin 7/24 yanımızdan ayırmadığımız cep telefonlarımız İngilizce eğitimimizi pratik yapabileceğimiz kanalların başında gelir. Ücretsiz bir şekilde cep telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde videolar izleyebilir, romanlar okuyabilir ya da nesne öğrenebilirsiniz. Kısacası İngilizce öğrenmeye karar verdikten sonra birçok kanalın karşınıza çıkacağını unutmamalısınız. Yeter ki İngilizce öğrenmeye karar verin. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. İngilizceyi ileri derecede konuşmanız özellikle kariyer açısından büyük kolaylıklar sağlayacaktır. İstediğiniz noktaya daha kolay gelebilirsiniz. Günümüzde birçok firma yabancı kaynaklı firmalar ile alışveriş halindedir. Dolayısıyla çalışanlarını da İngilizceyi ileri seviyede bilen kişiler seçer. İngilizceyi bildiğiniz sürece tüm dünyadan daha kolay haber alabilirsiniz. Dünyaca ünlü haber gazeteleri ya da ekonomi sayfalarını daha rahat okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çalışan insanların İngilizce öğrenmeye karşı hep bir ön yargısı vardır. Özellikle zamandan dolayı sorun yaratan kişilerin aleyhine faaliyet gösteren online İngilizce siteleri İngilizceyi profesyonel bir şekilde öğreneceğiniz kanalların başında gelir. Eğitmenlerin tamamının ana dilinin İngilizce olması da ayrıca bir avantajdır. İngilizceyi ana vatanından öğrenmek işinizi daha kolay hale getirecektir. Ana vatanına gidip öğrenme imkânınız yoksa da online İngilizce eğitim sitelerini tercih edebilirsiniz. İngilizce öğrenmeye farklı bir soluk getiren bu sitelerde İngilizce daha kolay ve ekonomik bir şekilde öğrenilebilir.  Ezberden uzak tamamen konuşmaya dayalı verilen eğitimlerde öğrenci daha rahattır. Alışılmışın dışında eğitim sistemi sayesinde öğrenci kendine daha çok güvenir. Sıkılmadan daha adapte bir şekilde İngilizce eğitimi alır. Yapamıyorum demek yerine daha azimli bir o kadar da motivedir. Konuşma yeteneği gelişip daha sosyal bir kişiliğe kavuşur. İnteringilizce blog sayfalarına bakarak daha kolay kararlar verebilir. İngilizce eğitimi sırasında kişinin deneyimlerini paylaştığı kişilerin yorumlarına ihtiyacı vardır. Online eğitim siteleri, diğer eğitim sistemlerine göre öğrenciye daha fazla kolaylığı vardır. Öğrenci saatlerce İngilizce eğitimi almak yerine dakikalar süren bir eğitime tabi olur. Bu da öğrencinin sıkılmaması açısından büyük bir avantajdır. İngilizce öğrenmenin yeni hali olan online İngilizce eğitim sitelerine dilediğiniz yaşta üye olup İngilizce eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikEtkin İngilizce Nasıl Öğrenilir?
Sonraki İçerikİNCİLİ GASTRONOMİ REHBERİ RAFLARDA
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.