Gerek ülkemizde gerekse dünya üzerinde gezilip görülmesi gereken o kadar çok yer var ki bir insan ömrü ancak yeter. Şehrin kalabalığından, stresinden kaçıp ülkemizin ve dünyanın büyüleyici yerlerini gezecek fırsat bulmak ne kadar zor hepimiz biliriz. Fakat gidemeyenler olarak bir çaremiz var; internet. Bizim yerimize dünyanın dört bir yanını gezerek bizlerle paylaşan insanlar sayesinde bizler de en az onlar kadar oralara gitmiş oluyoruz. İşte burada da, eğer gezmeyi seviyorsanız, görmek istediğiniz yerler, merak ettiğiniz tecrübeler var ise yaşayamasanız dahi gezip, tecrübe edip bunları bizimle paylaşan insanlar var. İyi ki var.

Yazımızın devamında sizlere dünyayı gezmiş ve gezmeye devam eden bu çiftlerin, kendi web sitelerinde, instagramlarında fotoğraflarını paylaştıkları adresleri ve hayat hikayeleri haklarında kısa bilgileri vereceğiz. İşte takip etmeniz gereken ilham verici 10 gezgin çift.

Duygu ve Bilgehan

Bizevdeyokuz - Duygu ve Bilgehan

Biz evde yokuz isimli blogları üzerinden ve ”bizevdeyokuz” isimli instagram sayfasının kurucusu Duygu ve Bilgehan çifti kendilerine verdikleri isimden de anlayacağınız üzere onları evlerinde bulmanız biraz zor. Gezmeyi çok seven bu çifti takip ederek sizlerde en az onlar kadar gezmiş olabilir, tecrübelerini okuyarak kendi tatil rotanızı çizmek için de fikir edinebilirsiniz.

Adres: http://www.bizevdeyokuz.com/

Azgezmiş

Azgezmis.com

Hakkı Ceylan ve Zehra Ceylan çifti de gezmelere doyamayan, keşfetmeden duramayan insanlarımızdan. Hakkı Ceylan ve Zehra Ceylan çiftinin sahibi olduğu ”azgezmiş” instagram sayfasından onları takip edebilir ve çektikleri büyüleyici fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Adres: https://www.instagram.com/azgezmis/

Roberto ve Bella

Roberto ve Bella

Kendilerine ”Theexpeditioners” diyen bu çiftimiz tam anlamıyla macera tutkunu. Gittikleri hemen her yerde kamp kurmaya ve macera sporları yapmaya özen gösteren çiftimizi ”theexpeditioners” kullanıcı adıyla instagramdan bulabilirsiniz.

Adres: https://www.instagram.com/theexpeditioners/

Gezimanya

Gezimanya

Tuğçe ve Murat iş hayatında başarıya ulaşmış çok güzel projelere imzalar atan bir çift. Ayrıca gezmeyi de çok seviyorlar. Gezimanya bir gezi rehberlik şirketi ve kurucusu da Tuğçe. Kurdukları sayfaya da bakacak olursak Tuğçe için işine aşık bir insan diyebiliriz. Takip etmek isterseniz ”gezimanya” kullanıcı adıyla onlara ulaşabilirsiniz.

Adres: https://gezimanya.com/

Burçak ve Orhan

Burçak ve Orhan

Dünyanın dört bir yanını gezen çift çektikleri fotoğraflarıyla ve paylaştıkları deneyimlerle bizleri ”gezmek_guzel” adlı instagram sayfasında karşılıyor. Takip etmeyi unutmayın.

Adres: https://gezmekguzel.com/

Dünya Büyük

Ceren ve Melih - Dunyabuyuk

Ceren ve Melih çifti de gezmekten vazgeçemeyenlerden. Yeni keşifler yeni maceralar uğruna çıktıkları yollardaki deneyimleri ve harika fotoğrafları ile ”dunyabuyuk” adlı instagram sayfalarındalar.

Adres: http://www.dunyabuyuk.com/

Gezgincift

Gezgincift

Neslihan ve Orkun çifti de adından anlaşıldığı üzere yerlerinde duramayan çiftlerimizden. Sizler de onları ”gezgincift” instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

Adres: http://www.gezgincift.com/

Kokla Dünyayı

Kokladunyayi - Tuğçe ve Gökay

Tuğçe ve Gökay biri mimar diğeri işletmeci iki güzel insan. Ve tabi ki gezmelere doyamayanlardan. Yaratıcı bir isim takmışlar kendilerine ve tabiri caizse dünyayı koklamak için yola çıkmışlar. Sizler de onların macerasına ”kokladunyayi” instagram sayfasından katılabilirsiniz.

Adres: http://www.kokladunyayi.com

Bence Tatil

Bencetatil

Seyahat etme tutkusuyla yanıp tutuşan çiftimiz yeni yerler görmeye ve keşfetmeye bayılıyorlar. Web siteleri bencetatil.com üzerinden sizler de yeni tatil fikirleri edinebilir ve onların macerasına ortak olabilirsiniz.

Adres: http://www.bencetatil.com/

Gezentigiller

Gezentigiller

Hasan ve Şahika çifti de gezen gören ve attıkları her adımı bizlerle paylaşanlardan. Sizler de onları gezentigiller.com adresi üzerinden takip edebilirsiniz.

Adres: http://gezentigiller.com/

Bigezipgelelimbiz

Bigezipgelelimbiz

Özellikle yurtdışına, Asya ve Güney Amerika’ya sıkça seyahat etmeyi seven Gülen ve Murat için keşfetmek büyük bir tutku haline gelmiş durumda. İnternet siteleri bigezipgelelim.biz üzerinden sizler de onları takip etme fırsatı bulabilir, maceralarına katılabilirsiniz.

Adres: http://www.bigezipgelelim.biz/

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.