Tatil ve Doğa Gezilerinde Çadır Seçimleri

Kamp alanları başta olmak üzere doğa yürüyüşleri gibi kullanım yerler olan çadırlar geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirmesi nedeniyle sıkça tercih edilir. Ancak en iyi sonuçları alabilmek adına çadır seçimi için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Ölçüler ve Dayanıklılık

Çadırı nerede ve kaç kişi için kullanacağınız seçimlerde kritik öneme sahiptir. Sadece kendinizin kalacağı bir çadır alırken dikkat edilmesi gerekenler için rahat hareket edebilmek çok önemlidir. Dizlerinizin üzerinde oturduğunuzda kafanızın tavana çarpmaması ve yatış alanının da 200 cm ve üzerinde olması yeterlidir. Tabi buna hangi mevsim kullanılmak üzere tasarlandığını da eklemek gerekiyor. Örneğin 3 mevsim çadırlar sadece bahar ve yaz aylarında kullanılıyor ve dayanıklılığı azdır. 15 derece ve üzerinde devam eden bölgeler için bunu alabilirsiniz. Diğer yandan 4 mevsim çadır yoğun kar ve rüzgâr olmadığı sürece sonbahar kış mevsiminde de kullanılır, dayanıklıdır. En dayanıklı olan çadır 5 mevsim olandır. En sert şartlar için hazırlanmıştır.

Kurulum Kolaylığı ve Taşınabilirlik

Çadır kurulumunun sorunsuz şekilde birkaç dakikada gerçekleşmesi gerekir. Yani çok kapsamlı bir ürün almadığınız varsayılarak rahatlıkla paketten çıkararak ve biraz da yardım alarak kurabilirsiniz.  Bunun yanında çadır seçerken önemli noktalar içinde taşınması zor ürünlerden de kaçınmak gerektiğini belirmek gerek. Hareketinizi zorlaştırmaması için sırt çantasında rahatça taşınabilenlere yönelmek mantıklı görünüyor.

1 YORUM

  1. İnternetten almadan kendi gözünle görüp almakta fayfa bar bir çok kişi internetten alıyor eve gelince hayal kırıklığına uğruyor 🙂 tabiki en iyisi en genişi makul 🙂

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.