Son yıllarda şehir hayatından sıkılarak doğaya yerleşenlerin, sık sık doğaya seyahat edenlerin sayısı bir hayli arttı. Bunda en büyük etken iş yaşamının stresi, şehir yaşamının kasveti ve insanoğlunun ait olduğu yere doğaya dönme isteğinin etkili olduğu söylenebilir. Bununla birlikte doğaya olan açlık, birçok zincirleme reaksiyonu da beraberinde getirdi. Kamp yapmak, günlük doğa gezileri, bisiklet gezileri ve yine özellikle yurtdışında popüler olan bushcraft, survival gibi etkinlikler oldukça popüler hale geldi.

Tüm bu etkinlikle ortaya çıkmışken, bunun yanında da bu etkinlikler için ortaya çıkan ekipman ihtiyacını gidermek için de Türkiye’de Outdoor Mağazaları ortaya çıkmıştır. Peki siz bu mağazaları biliyor musunuz?

İşte Türkiye’de Popüler Outdoor Mağazaları

Ülkemizde Outdoor malzemeleri yani kamp malzemeleri, dağcılık malzemeleri, doğa sporları malzemeleri satan mağazaları sizler için listeledik. Öncelikle şunu belirtelim. Bu mağazaların yüzde 98’lik bir kısmı İstanbul ve çevresinde yer alıyor. Bunu aşağıdaki harita görselinden de görebilirsiniz.

İstanbul Outdoor Mağazaları - Kamp Malzemeleri Satışı

İşin gerçeği resimde de görebileceğiniz gibi bu mağazalar belirli noktalarda kümelenmiş. Bu mağazaların hemen hepsinde online satış olduğu gibi, farklı e-ticaret sitelerinin bu kategorilerde satışları da mevcut. Ancak ürünü satın alırken bilgilenmek istiyorsanız ve dokunarak almak istiyorsanız elbette bu mağazaları ziyaret etmek daha doğru seçim olacaktır. Listede yer verdiğim ve düşüncelerimi paylaştığım mağazalar daha önce alışveriş yaptığım mağazalar olacak. Hakkında net bir görüşüm olmadığı mağazaları sadece bilgilendirme amaçlı ekleyeceğim.

Daha önce alışveriş yaptığım mağazalar;

 • Decathlon
 • Hepsiburada
 • Kutup Ayısı
 • Atlas Outdoor
 • Adrenalin Outdoor

Kutup Ayısı Kamp Malzemeleri Markası

Kutup Ayısı Outdoor

İstanbul’da Karaköy’de yer alan Kutup Ayısı Outdoor Mağazası ya da kamp malzemeleri mağazası benim Decathlon’dan sonra alışveriş yaptığım ikinci mağaza oldu. Daha doğrusu bir ürünü dokunarak aldığım ikinci mağaza oldu. 2003 yılında kurulan Kutup Ayısı, özellikle sponsor olduğu maceracı ve doğacılar ile ön plana çıkıyor diyebiliriz. Yani daha önce adını duymuşsanız muhtemelen İnstagram üzerinden veya Youtube üzerinden takip ettiğiniz kamp yapanlar, doğacı veya dağcılar tarafından çekilen içeriklerde rastlamış olabilirsiniz.

Bünyesinde birçok markayı barındıran ve bunların satışını gerçekleştiren mağaza, online satışlarda da oldukça aktif. Karaköy mağazası yapı itibariyle küçük olsa da içerideki sıcak ortamı ve müşteriye karşı ilgiyi çok rahatlıkla hissedebiliyorsunuz. Bizzat deneyimlemiş biri olarak tavsiye edebilirim. Ayrıca dönem dönem oldukça güzel kampanyalarda yaptıklarını söylemeden geçemeyeceğim.

Mağazanın merkez şubesi Yenibosna‘da yer alan diğer şubesi de Karaköy‘de bulunuyor.

Web sitesihttps://www.kutupayisi.com/

İnstagram: https://www.instagram.com/kutupayisi/

Decathlon

Decathlon Mağazaları

Decathlon‘u bilmeyen yoktur sanırım. Türkiye’nin birçok bölgesinde mağazası da bulunuyor. Ürün ve spor malzemeleri çeşitliliği bakımından da oldukça geniş bir yelpazesi var. Burada şu ayrımı iyi yapmak gerekiyor. Yeni mi başlıyorsunuz yoksa profesyonel misiniz?

Ürün yelpazesi geniş olmasına rağmen bazı kategorilerde çok fazla profesyonel ürün olduğunu söylemek zor. Örneğin uyku tulumları konusunda bence tam bir facia. Tabi bu dediğim kışlık tulumlar için geçerli. Yazlık tulumları, minimal ürünler bulabilmek mümkün. Örneğin ben Forclaz 2 2 kişilik çadırını kullanıyorum ve oldukça memnun. İndirim döneminde 2 adet almıştık. Oldukça kaliteli bir ürün. Ürün incelemesini https://www.dogablogu.net/forclaz-2-2-kisilik-kamp-cadiri-kurulumu-ve-inceleme/ linkinden de görebilirsiniz. Diğer taraftan da her bütçeye uygun ürün bulmak mümkün. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilen bir mağaza.

Her spor için üretilmiş malzemeler bulabileceğiniz bu mağazanın internet sitesi de oldukça kaliteli ve online satış konusunda önemli bir adres.

Web sitesi: https://www.decathlon.com.tr/

Atlas Outdoor Mağazası

Atlas Outdoor

Bundan 2 yıl önce İstanbul’a ilk geldiğimde uğradığım Atlas Outdoor, geniş ürün yelpazesiyle dikkat çekse de fiyat konusunda benim için sınıfta kalan mağazalardan biri. Birçok üründe dövizle satış yaparken, Türk Lirası ile satış yapılan ürünlerde oldukça pahalı. Elbette birkaç parça ürün almıştım. Ancak birçok üründe gördüğüm etiketler beni baya bir incitmiş ve korkutmuştu.

Mağaza da yer alan birçok ürün daha üst kesime hitap ediyor diyebilirim. Örneğin ben bir monta gidipte 1000 lira ve üzerinde bir rakam vermem. Veya bir tuluma (burada kıstas Türkiye şartları ve yaptığımız aktiviteler. Sonuçta Everest‘e tırmanmıyoruz. Bu ürünleri alanlarda o kişiler diyebilirim.) o kadar para vermem. Şimdi diyeceksiniz ki her malın bir alıcı var. Evet olduğunu ben de söyledim. Ancak çok dar bir kitleye hitap ettiğini söyleyebilirim. Ürünler kaliteli, mağaza büyük ve ürün yelpazesi geniş. Fakat fiyatlar malum. Ben birkaç ürün almıştım. Mutlaka sizin de alabileceğiniz ürünler vardır.

Web Sitesi: https://www.atlaskamp.com/

AndOutdoor

Andoutdoor

İstanbul’da iki mağazası bulunan AndOutdoor, yine daha önce alışveriş yaptığım mağazalardan biri. 2018 yılı başlarında bir adet uyku tulumu almıştım. Uyku tulumu bilgilerimi de https://www.dogablogu.net/kullandigim-kamp-malzemeleri-hakkinda-bilgiler/#Uyku_Tulumu adresinden görebilirsiniz.

Online alışveriş konusunda da başarılı bir firma olan AndOutdoor, mağaza satışlarında da önemli firmalardan biri. Geniş ürün yelpazesi ve zaman zaman yaptıkları indirimler ile dikkat çekiyor.

Web sitesi: https://www.andoutdoor.com/

Diğer Outdoor Mağazaları

 • Ersin Outdoor
 • Kamperest
 • Macera Cumhuriyeti
 • Everest Outdoors
 • K27 Outdoors
 • Patika Outdoor
 • Sporcity
 • Kar Spor
 • Meydan Kamp
 • Dağ Evi
 • Alpina Outdoor
 • Magma Outdoor
 • K2 Outdoor
 • Toros Kamp
Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikBelgrad Bisikletli Gezimiz
Sonraki İçerik3 Günlük İstanbul Danamandıra Kampı
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.