Uyuşturucu davaları özellikle Bursa gibi önemli bir şehirde karşı karşıya kalınan en büyük sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada kullanılan uyuşturucuların ilerleyen dönemlerde suçla karşı karşıya kalma noktasında oldukça etkili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar sonucunda uyuşturucu ile herhangi bir yol ile buluşmuş olan birisinin suça bulaşma ihtimalinin oldukça yüksek olduğu ortaya çıkartılmıştır. 

Bu noktada yapılan çalışmalar uyuşturucu ile mücadele kapsamında ele alınmalı ve insanların nasıl uyuşturucudan kurtarırım düşüncesi yerine uyuşturucudan nasıl uzak tutarım şekline dönüştürülmelidir. Bununla birlikte adli vaka olarak değerlendirebileceğimiz durumlarında ortaya çıkabileceği de unutulmamalıdır. İnsanların bir noktasından uyuşturucu ile ilişki kurması ya da ilişki kuran birisiyle oldukça yakın bir ilişki içerisinde olması sonucunda kendisi de zarar görebilecek duruma gelebilir. Bundan dolayı ilk başından beri olaylardan uzak durabilmek için özellikle çevre şartları iyileştirilmeli ve gerek görülmesi durumunda çevre şartlarından uzak durulması için oradan uzaklaşmak bile göze alınmalıdır.

Tüm bu durumlara rağmen herhangi bir uyuşturucu davasıyla ilgili bir suçlama ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olduğunda Özkök Hukuk Bürosu olarak sizi savunma görevini üstlenebiliriz. Bu alanda birbirinden uzman avukatlarımız ile konunun derinlemesine araştırılmasını sağlayarak sizin herhangi bir bağlantınız olmaması durumunda bunu mahkemede ispat ederek davadan beraat etmenizi sağlayabileceğimiz gibi aynı zamanda haksız suçlamalardan dolayı ortaya çıkan maddi veya manevi kayıplarınızın telafisi için de ek davalar açabiliriz.

Uyuşturucu davaları oldukça karmaşık bir yapıya sahip olmakla birlikte aynı zamanda anlaşılması zor terimlerin kullanılmasından dolayı oldukça zorlu davalar olarak kabul edilmektedir. Bundan dolayı bu tür davalara alanında uzmanlaşmış ve bu davalarla ilgili birçok araştırma yaparak aynı zamanda girdiği mahkemelerde sonucu müvekkili lehine çevirebilmiş bir avukat ile çalışmanız oldukça önemlidir. Avukatın mahkeme sırasında yapacağı savunma oldukça önemli olduğundan dolayı daha mahkeme başlamadan gerekli tüm çalışmaları yaparak ayrıntılı olarak davanın incelemesini tamamlamış olması gerekmektedir. Bunun içinde yeterince deneyim sahibi olan birisiyle avukatlık konusu görüşülmeli ve bu minval üzerine kararınızı almalısınız. Genel olarak avukatlar her davaya girer ancak uyuşturucu avukatı olarak bu tür davalarda uzman avukatlar vardır. Özkök Hukuk Bürosu uyuşturucu avukatı bursa olarak en çok aranan ve tercih edilen hukuk bürosudur. Detaylar için; https://www.ozkokhukuk.com/uyusturucu-avukati-bursa/

Arkadaşlarınla Paylaş
Önceki İçerikKolayav.com’a Bir Teşekkür
Sonraki İçerikAnkara Gezginleri
Doğayı seven biri olarak doğayı çıktığımda yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarıyorum..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.